Славия спечели с 1:0 в гостуването на Берое в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Победата донесе Галин Иванов, който сам си направи подарък за 35-ия си рожден ден. Така "белите" вгорчиха празника на домакините, които на почивката на двубоя отпразнуваха шампионската титла от 1986 г. На терена излезе отборът, спечелил купата тогава, а денс ветераните я вдигнаха отново пред феновете. Футболистите на Берое пък играха срещу "белите" със специални фланелки, които са реплика на шампионските.
Срещата започна с гол от съблекалнята. Още във 2-ата минута Ахмед Ахмедов беше изведен с отличен пас зад защитата на домакините и преодоля Иван Караджов, но топката му избяга до аутлинията. От там той върна към Емил Стоев, чийто удар с пета бе спасен от Караджов, но при добавката рожденикът Галин Иванов си направи подарък - 0:1.

Ранното попадение смути домакините, които трудно успяваха да намерят път към вратата на "белиге". В 17-ата минута дори можеха да получат второ попадение, след като Кристиан Добрев получи майсторско подаване от Галин Иванов, но силният му шут бе уловен от Караджов. Две минути по-късно Берое отправи първия си точен чрез  Серкан Юсеин, чийто опит от дистанция не затрудни стража Светослав Вуцов.

Нов пропуск направиха "белите" в 34-ата минута. Ертан Томбак нахлу отдясно в наказателното поле и почти от аутлинията върна към Емил Стоев, който шутира без забавяне, но Педро Енрике блокира удара му. Минута по-късно Караджов на два пъти се намеси и не позволи топката отново да мине зад гърба му. Първо изби далечен удар на Стоев, а след това закова топката на голлинията при опита за добавка.

Берое Славия

източник: Sofascore

В последната минута на първата част гол на Славия не бе зачетен заради засада. Кристиан Добрев бе намерен зад отбраната, а успоредният му пас бе засечен от Ахмедов, който прати топката в мрежата. Асистент-съдията вдигна флага за засада, а решението му потвърдено от ВАР.

В 54-ата минута Галин Иванов демонстрира прекрасната си техника в наказателното поле на съперника, а ударът му беше блокиран. Четири минути след това Светослав Вуцов заслужи поздравленията на съотборниците си, боксирайки опасно центриране на Мечев.  След направените смени и в двата отбора, Берое започна да се задържа повече в половината на "белите", но отново трудно стигаше до голови положения. Нещо, което се отдаваше на Славия с лекота. Четвърт час преди края Галин Иванов пробяга с топка в краката близо 30 метра и изведе Тони Тасев. Ударът на резервата обаче бе спасен от Караджов.

Последният шанс за Берое да отърве загубата се откри пред Тонислав Йорданов. В добавеното време нападателят получи топката на дъгата на наказателното поле, но ударът му беше блокиран от защитник.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 0:1