Локомотив София допусна едва втората си домакинска загуба през сезона. „Железничарите“ отстъпиха с 1:2 на гостуващия Берое, за когото пък това е първа победа далеч от Стара Загора през тази кампания.

В първите 45 минути на двубоя в „Надежда“ локомотивци бяха доста по-добрият тим, но не материализираха шансовете си.

С началото на втората част заралии се окопитиха и в 61-ата и 66-ата минути нанесоха двоен удар на „железничарите“. Първо Вини Трибуле откри след неточност на Александър Любенов при един далечен изстрел на Симеон Мечев, а само няколко минути след това Абубакар Тунгара удвои. Малиецът отбеляза и трети гол за „зелено-белите“, но той бе отменен заради засада. Десетина минути преди края на срещата резервата Димо Бакалов с глава намали пасива на своите.

Със загубата Локомотив София остава на осмата позиция с 26 точки, на три зад шестия Левски. Берое, за когото днешната победа е и втора подред в първенството, събра 19 точки на 11-ата позиция.

LAP.bg
64 снимки

Локомотив София - Берое

източник: Sofascore.com

След спокойни първи минути в 12-ата дойде първото по-опасно положение. Симеон Славчев получи хубаво дълго подаване, овладя на гърди и с изстрел по диагонала намери десния стълб. Шест минути след това Божидар Пенчев едва не откри резултата с удар от границата на наказателното поле - топката мина малко над напречната греда.

В 27-ата минута Локомотив едва не откри - след една висока топка и лошо изчисване Алан Диас и Франса стреляха от броени метри, но усилията и на двамата не доведоха до гол. В крайна сметка се оказа, че в хода на нападението е имало и засада на Кацаров.

Малко след това Франса намери с дълъг извеждащ пас колегата си в атака Илия Димитров, но юношата на Левски не уцели вратата.  В края на частта локомотивци развиха хубаво нападение през центъра чрез Вутов и Славчев. Левичарят намери Франса в малкия пеналт, но Караджов и Николов блокираха острието на столичани.

startphoto.bg
42 снимки

В 52-ата минута опасен удар на Вутов от около 25 метра затрудни Караджов, но опитният вратар се справи. Точно 120 секунди по-късно Франса проби отдясно до самата аутлиния и опита да намери свой съотборник във вратарското поле. Там бранител на Берое предотврати сигурен гол, заставайки чудесно с тяло.

Около четвърт час след началото на второто полувреме Мечев стреля от дистанция, топката тупна пред Любенов, който се намеси изключително слабо и не успя да улови, а от това се възползва Трибуле, който довкара топката във вратата за 0:1.

Едва няколко минути след попадението на Трибуле, Берое вкара и втори гол. Серкан Юсеин се разходи между няколко човека в червено и черно и изведе Тунгара сам срещу Любенов, а малиецът завърши по чудесен начин с ляв крак.

Няколко минути след попадението си африканският офанзивен халф прати топката за трети път в мрежата на Любенов, засичайки центриране отдясно, но голът не бе зачетен заради засада.

Десетина минути преди изтичането на редовното време Бакалов намали изоставането на Локомотив на само един гол, след като засече с глава центриране от корнер. Ъгловият удар също бе изработен от офанзивния футболист, който с изстрел по земя принуди Караджов да се намеси.

FT / Локомотив София - Берое 1:2

0:1 Вини Трибуле 61`

0:2 Абубакар Тунгара 66`

1:2 Димо Бакалов 80`

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 13 Селсо Рапосо, 89 Матеус Дуарте, 33 Алан Диас, 22 Ивайло Найденов, 26 Красимир Милошев, 44 Божидар Кацаров, 39 Антонио Вутов, 8 Симеон Славчев, 9 Илия Димитров, 11 Карлос Франса

Наставник: Станислав Генчев

Берое: 1 Иван Караджов, 3 Димитър Пиргов, 5 Тома Фонтен, 6 Руи Коимбра, 8 Серкан Юсеин, 10 Абубакар Тунгара, 14 Стилиян Николов, 16 Симеон Мечев , 17 Спас Георгиев, 21 Вини Трибуле, 77 Божидар Пенчев

Наставник: Николай Киров