ЦСКА разби Берое с 3:0 в контрола по време на лятната си подготовка. Така "червените" записаха четвърта поредна победа в проверките си.

Джонатан Линдсет даде аванс на "червените" с гол в 13-ата минута. Четири минути след това пък Тобиас Хайнц се разписа. След това обаче нервежецът притесни ЦСКА, тъй като още в първото полувреме трябваше да бъде заменен.

На полуверемето и двата тима направиха много смени, като Томислав Стипич пусна изцяло нов състав и даде шанс на голяма част от младежите. В 64-ата минута един от тях се разписа, а именно Алесандро Николов. Малко след това нервите не издържаха и футболистите влязоха в разправия. Така главният съдия показа по един червен картон и на двата отбора за Пабло Саломони и Станислав Шопов. Още един от играчите на Берое напусна терена, но след втори жълт картон и така заралии доиграха срещата с 9 човека, а ЦСКА с 10.

start-photo.bg
39 снимки

В 3-ата минута Християн Петров опита късмета си с шут от дистанция. Изпълнението му прелетя високо над вратата на Артур Мота.

Четири минути след това Тибо Вион получи в наказателното и директно стреля по земя с десния крак. Ударът му обаче мина встрани от целта.

Около минута след това Георги Чорбаджийски проби добре отдясно в пеналтерията на заралии, след което пусна пас към Петко Панайотов. Последва шут, който бе блокиран от защитник на Берое.

"Червените" поведоха в 13-ата минута. Тогава Тобиас Хайнц изведе по чудесен начин Джонатан Линдсет сам срещу стража на Берое. Норвежецът не сбърка и прати топката в мрежата за 1:0.

Четири минути след това норвежкото дуо отново удари. Този път Линдсет намери Хайнц с чудесно високо подаване, а вторият стреля директно от въздуха и то от малък ъгъл. Все пак топката влетя малко под напречната греда.

В 27-ата минута Артур Мота направи добро спасяване, за да предотврати нов гол на Тобиас Хайнц. Халфът на ЦСКА стреля опасно от дистанция, а стражът на заралии успя да избие топката над горната си греда.

Пет минути след това дойде и най-добрата възможност за Берое. Играчите на Ачиари отнеха топката, а акцията им завърши с удар на Уерик Каетано, който обаче мина встрани от вратата на "червените". Малко преди това Франсиско Сагардия стреля с левия крак от дистанция, но по никакъв начин не затрудни Димитър Евтимов.

В 38-ата минута Цеков смени Хайнц, като не е ясно от какво е продиктувана промяната на отличилия се с гол и асистенция норвежец.

Полувремето пък завърши при този резултат - 2:0 в полза на ЦСКА.

След почивката и двамата треньори направиха доста промени в съставите си, като "червените" излязоха с изцяло нов състав.

Първата по-опасна възможност през втората част дойде в 48-ата минута. Тогава Станислав Шопов стреля от границата на наказателното, а топката прелетя опасно близо до вратата на старозагорци.

Пет минути по-късно Алесандро Николов опита с изстрел от дистанция, който обаче мина високо над напречната греда.

18-годишният футболист стигна до попадение в 64-ата минута, след разбъркване пред вратата на заралии. Първончално защитата на Берое се справи, но топката стигна до Николов, който с шут от вътрешността на наказателното я прати в мрежата за 3:0.

Няколко минути след това двата тима влязоха в разправия, като футболистите се сблъскаха и започнаха да се бутат. Причината беше по-грубо нарушение. Главният съдия показа по един червен картон - за Пабло Саломони и Станислав Шопов. След това още един състезател на заралии напусна терена, но заради втори жълт картон.

Веднага след разправията последва пауза за вода, която бе използвана от играчите да подновят караниците и се наложи Ачиари и директорът на "червените" Филип Филипов да влязат на терена, за да ги успокоят.

В крайна сметкa на мястото на изгонените от Берое не се появиха нови състезатели и така тимът продължи с 9 човека, а ЦСКА - с 10.

До края на мача темпото бе изключително ниско, а чистите положения пред двете врати липсваха, с изключение няколко удара от дистанция на "червените", които обаче не доведоха до нов гол. Така проверката завърши при класически резултат 3:0 в полза на момчетата на Томислав Стипич.

FT / ЦСКА - БЕРОЕ 3:0

1:0 Джонатан Линдсет 13'

2:0 Тобиас Хайнц 17'

3:0 Алесандро Николов 64'

Стартовите състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба (к), 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 10. Джонатан Линдсет, 30. Петко Панайотов, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц и 24. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов, 28. Юлиан Илиев, 32. Алесандро Николов, 29. Иван Тасев, 18. Симеон Александров, 11. Матиас Фаетон

Треньор: Томислав Стипич

Берое: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 91. Лучано Скуандроне, 4. Франко Минго, 6. Жорди Говеа (К), 7. Франсиско Сагардия, 10. Франсиско Политино, 11. Уерик Каетано, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов, 25. Хунка Пинеда

Резерви: 3. Станислав Йовков, 8. Стилиян Русенов, 9. Леандро Годой, 12. Винисиус, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 16. Алберто Салидо, 17. Кевин Сейхас, 18. Хуан Пабло Саломони, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов