Тулуза допусна домакинска загуба с 1:2от Монпелие в първа среща от 32-ия кръг на френската Лига 1.

Тежи Савание откри резултата в полза на гостите в 27-ата минута след пас на Исиага Сила и мощен удар, оказал се неспасяем за Гийом Ресте.

Седем минути по-късно Тулуза изравни с попадение на Тайс Далинга, а в 41-ата минута гол на Закария Абуклал беше отменен заради нарушение в атака.

Тежи Савание получи втори жълт картон в 65-ата минута и остави Монпелие в намален състав, но съотборниците му не се предадоха и дори вкараха втори гол, който бе дело на резервата Халил Фаяд в 81-ата минута.

Само две минути по-късно централният защитник на Тулуза Николайсен също видя червения цвят.

Тулуза беше в серия от 5 поредни мача без загуба в Лига 1, докато Монпелие няма загуба от средата на март, когато отстъпи с 2:6 на собствен терен срещу Пари Сен Жермен. Тимът на Мишел Дер Закарян вече е десети в класирането с 40 точки, колкото има и Тулуза на 11-ата позиция.