Арда и Берое направиха равенство 1:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. В двубоя преобладаваха нарушенията, а головите положения не бяха много. Тимът от Стара Загора поведе с гол на Хуан Карлос Пинеда в 66-ата минута, а домакините изравниха чрез Тонислав Йорданов в 80-ата минута.

Все пак заралии сложиха край на кошмарна серия, тъй като до момента нямаха дори спечелена точка в Кърджали. От 6 мача Арда имаше 6 победи у дома, но днес тимъъ от Берое си тръгна с точка и беше близо дори до победата.

Това беше първи двубой за заралии без Хосе Луис Ачиари, който напусна клуба преди дни. Новият треньор Хесус Урибесалго обаче не бе на пейката да води тима срещу Арда, като старозагорци бяха предвождани от помощник-треньора Алехандро Сагера.

Двубоят започна със здрава битка в средата на терена и липсваха головите положения пред двете врати.

Първата по-опасна ситуация се откри пред гостите в 16-ата минута. Тогава Исмаел Ферер стреля директно от пряк свободен удар в горния десен ъгъл на вратата, но стражът на Арда отрази.

Продължиха обаче честите нарушения и прекъсването на играта. В 30-ата минута Густаво Каскардо стреля от дистанция. Ударът му обаче не затрудни стража на заралии, който улови.

Шест минути след това Тиаго Сейхас шутира от далечно разстояние, а топката прелетя високо над вратата на домакините.

Най-доброто положение за домакините дойде в самия край на първата част. Борислав Цонев центрира от пряк свободен удар отдясно, а в наказателното Феликс Ебоа се извиси над всичк и стреля с глава. Артур Мота обаче се отличи с намеса, за да избие удара.

В началото на второто полувреме се откри нова възможност за заралии. В 49-ата минута удар на Леандро Годой беше блокиран, а топката стигна до Исмаел Ферер. Той веднага стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

Именно гостите поведоха в 66-ата минута. Хуан Карлос Пинеда пое и стреля с десния крак от сериозна дистанция. Анатолий Господинов определено не се намеси по най-добрия начин и топката се озова в мрежата на тима от Кърджали.

Десет минути преди края на редовното време Тонислав Йорданов стреля в стената от пряк свободен удар, топката обаче се върна при него, а той си я задигна и стреля от въздуха. Изпълнението му се оказа неспасяемо за стража на Берое. Така резултатът беше изравнен – 1:1.

В 84-ата минута Стефан Статев беше близо до това да донесе обрата на Арда. Чинонсо Офор пое в наказателното, завъртя се и с центриране намери Статев на далечната греда. Влезлият от резервната скамейка обаче не успя да прати топката във вратата отблизо.

В продълженията Берое можеше да вкара втори гол след корнер, като Анатолий Господинов трябваше да се намесва на два пъти, за да извади удари отблизо.

efbet Лига

FT .

1 : 1

• 80’ Тонислав Йорданов
  • 61’ Хуан Пинеда
  • Край на срещата!

90+5'
  • Берое можеше да вкара втори гол след корнер, като Анатолий Господинов трябваше да се намесва на два пъти, за да извади удари отблизо.

90+2'
  • Добър опит на Джани Политино. Той шутира мощно от дистанция, като ударът му премина опасно до вратата на домакините.

88'
  • Смяна - Борислав Цонев излиза, а на негово място влиза Иво Казаков.

87'
  • Какъв шанс! Стефан Статев беше близо до това да донесе обрата на Арда. Чинонсо Офор пое в наказателното, завъртя се и с центриране намери Статев на далечната греда. Влезлият от резервната скамейка обаче не успя да прати топката във вратата отблизо.

84'
  • ГООООООЛ! Тонислав Йорданов стреля в стената от пряк свободен удар, топката обаче се върна при него, а той си я задигна и стреля от въздуха. Изпълнението му се оказа неспасяемо за стража на Берое.

80'
  • Артур Мота получава жълт картон за бавене на играта.

77'
  • Смяна - Стефан Статев влиза на мястото на Иван Тилев.

75'
  • Смяна - Кевин Сейхас заменя своя брат Тиаго.

68'
  • Много разочароващ изстрел на Борислав Цонев - топката прелетя встрани от вратата на гостите.

66'
  • ГООООООЛ! Хуан Карлос Пинеда пое и стреля с десния крак от сериозна дистанция. Анатолий Господинов определено не се намеси по най-добрия начин и топката се озова в мрежата на тима от Кърджали.

61'
  • Лъчезар Котев опита да изненада Артур Мота с изстрел почти от центъра на терена. Стражът на Берое обаче нямаше проблеми да улови.

58'
  • Жълт картон и за Густаво Каскардо.

55'
  • Жълт картон за Леандро Годой. Футболистът на заралии се сблъска тежко с вратаря Анатолий Господинов.

50'
  • Удар на Леандро Годой беше блокиран, а топката стигна до Исмаел Ферер. Той веднага стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

49'
  • Смяна - Тонислав Йорданов влиза на терена, Илкер Будинов излиза.

46'
  • Смяна - Милен Стоев заменя Йозгюр Аксака

46'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част!

45+2'
  • Две минути добавено време

45+1'
  • Добра възможност! Борислав Цонев центрира от пряк свободен удар отдясно, а в наказателното Феликс Ебоа се извиси над всичк и стреля с глава. Артур Мота обаче се отличи с намеса, за да избие удара.

45'
  • Тиаго Сейхас шутира от далечно разстояние, а топката прелетя високо над вратата на домакините.

36'
  • Първи жълт картон в мача - получава го Лучиано Скуадроне.

32'
  • Густаво Каскардо стреля от дистанция. Ударът му обаче не затрудни стража на заралии, който улови.

30'
  • Тиаго Сейхас опита центриране, но изпълнението му беше разочароващо и отиде право в ръцете на Анатолий Господинов.

29'
  • Топката стигна до Леандро Годой, който от вътрешността на наказателното поле стреля, но неточно. Още в реално време се видя обаче че футболистът на Берое е в засада и такава беше отсъдена.

26'
  • Тежък сблъсък между Чинонсо Офор и Лучано Скуадроне. Двамата удариха главите си, но след кратка намеса на медицинските екипи, продължиха участието си в мача.

21'
  • Исмаел Ферер стреля директно от пряк свободен удар в горния десен ъгъл на вратата, но стражът на Арда отрази.