Берое се наложи с 1:0 срещу Ботев Гълъбово в последна контрола, която се игра на „Спортна база Берое“. Единственото попадение в срещата отбеляза Алфредо Мартинс в 71-та минута. Бразилецът вкара много красив гол.

Старши треньорът на Берое Александър Томаш не използва в контролата Мартин Райнов, Карлос Охене, Иван Бандаловски Александър Василев, Георги Ангелов, Драгош Фирцулеску и Вандерсон.

През първото полувреме отборът на Берое владееше инициативата, но трудно успяваше да стигне до опасни положения пред вратата на Пламен Колев. Играчите на Александър Томаш имаха голямо превъзходство при владеенето на топката през първите 45 минути. Първата по-опасна ситуация в мача бе в 14-та минута пред вратата на Ботев Гълъбово и стана след статично положение. Иван Минчев центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, където Алкан се извиси над всички и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

В 23-та минута Алфредо премина през двама футболисти на съперника. Бразилският футболист запази топката в свое притежание с доза късмет и излезе на добро положение, но ударът му бе блокиран. Рубен Бригидо излезе сам срещу Пламен Колев в 27-та минута и се опита да го преодолее от малък ъгъл, но вратарят на Ботев успя да спаси. Иван Минчев отправи удар от разстояние в 35-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Пламен Колев.

През втората част ситуацията на терена не се промени и отново играчите на Берое имаха предимство в играта.

Играчите на Берое организираха много добра атака в 50-та минута, когато Иван Минчев пусна перфектен извеждащ пас към Борислав Цонев, който с едно докосване прати топката във вратата на Ботев, но бе маркирана засада при подаването към 10-ката.

Първото по-опасно положение пред вратата на Берое бе в 58-та минута, когато Иван Винков отправи хубав диагонален удар, но топката премина над напречната греда на вратата на Душан Перниш.

Берое поведе в резултата в 71-та минута, когато Алфредо Мартинс с удар от около 24 метра вкара топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Ботев.

Ботев Гълъбово можеше да изравни резултата в 75-та минута, когато Ивайло Ангелов центрира остро в наказателното поле на Берое, където се получи неразбирателство между Душан Перниш и Камен Хаджиев, но нямаше нито един нападател в червено, който да засече топката.

Минута по-късно Матеус Леони центрира прострелно в наказателното поле на Ботев Гълъбово, но Алфредо и Меска не успяха да засекат топката.

Берое можеше да вкара втори гол в 83-ата минута, когато Матеус Леони центрира прострелно в наказателното поле на Ботев Гълъбово, но Меска не успя да засече топката, която мина встрани от левия страничен стълб.

Берое започва новия сезон в Първа лига с гостуване на Славия на 23 юли от 20:30 часа.

Състави:

Берое: 12. Душан Перниш – 3. Милен Желев, 5. Ерол Алкан (80‘ – 4. Валентин Иванов), 26. Камен Хаджиев, 20. Матеус Леони – 6. Александър Цветков, 13. Иван Минчев, 10. Борислав Цонев (58‘ – 9. Мартин Камбуов) – 71. Меска, 8. Алфредо Мартинс, 28. Рубен Бригидо

Ботев Гълъбово: 31. Пламен Колев – 20. Емил Иванов, 28. Бейсин Бейсин, 5. Цветелин Радев, 33. Николай Янков (к) – 21. Симеон Русев 8. Милен Митев – 71. Иван Винков, 12. Рангел Абушев, 77. Рангел Игнатов - 14. Методи Костов