Отборът на Берое се справи с тима на Янтра Габрово с класическото 3:0 в първата си контролна среща, играна на Спортната база „Берое“. Старозагорци създадоха доста положения в атака и можеха да си спечелят и с още по-голяма разлика. Гостите от Габрово също имаха своите положения и можеха да отбележат поне почетно попадение.

Иначе автогол на Христо Митев в 63-ата и голове на Тони Николов в 85-ата и Димитър Спасов в 90-ата донесоха успеха за "заралии".

LAP.bg
24 снимки

Първата ситуация дойде в осмата минута и бе на сметката на Янтра, като вратарят Генадий Ганев се намеси след изстрел от близо на Християн Кожухаров.

Четири минути след това дойде и първата ситуация за Берое, като Гошев спаси удар на Карлос Охене от границата на наказателното поле.

В 18-ата минута хубав извеждащ пас на Иван Минчев стигна до Еривалдо, но ударът му премина покрай вратата на Иван Гошев.

Четири минути по-късно отново Охене стреля опасно, този път с глава, но отново неточно.

В 34-ата минута Стив Фуртадо се откри на хубава позиция отдясно, като остана очи в очи с вратаря на гостите, но ударът му бе отразен от Иван Гошев. Атаката на Берое обаче продължи и само една минута по-късно Кукула надскочи всички след центриране отдясно и отправи удар с глава, който, за съжаление на „заралии“, премина покрай страничния стълб.

В 43-ата минута Берое получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Кийлън Лебон. Първо Кукула взе топката, за да изпълни нарушението, но след подсказка на старши треньора Димитър Димитров-Херо тя бе предадена на Лебон. Французинът обаче изпълни слабо и право във вратаря.

През втората част в състава на Берое бяха направени доста смени, като на терена влязоха и много юноша на отбора. Старши треньорът на Янтра Костадин Ангелов също смени голяма част от играчите си.

В 50-ата минута Радослав Апостолов стреля опасно от далечно разстояние след подаване на влезлия през второто полувреме Ибрахима Конте, но отново шутът бе неточен.

В 61-ата минута гостите от Габрово създадоха опасна ситуация отдясно, като само добрата намеса на резервния вратар Душан Перниш запази нулевото равенство.

В ответната контраатака обаче Ибрахима Конте успя да премине покрай няколко футболисти в бяло и да отправи хубав изстрел, който бе спасен от вратаря на Янтра. Така се стигна до изпълнение на корнер, след който падна и първия гол в мача. Христо Митев си отбеляза автогол след прострелно центриране от страна на Илияс Хасани.

В 67-ата минута слаб удар на Димитър Спасов бе спасен от резервния страж на Янтра Николай Георгиев.

10 минути преди края на срещата Ибрахима Конте бе изведен сам срещу вратаря от Креслов, но ударът му премина над вратата. Две минути след това изстрел от границата на наказателното поле на Иван Минчев премина покрай гредата.

В 85-ата минута пробив отдясно на Конте доведе до разбъркване в наказателното поле на Янтра. Така кълбото стигна до влезлия като резерва Тони Николов, който с хубав изстрел покачи до 2:0.

Минута преди края на двубоя удар от воле на Иван Апостолов премина покрай гредата.

С последното си докосване в мача Берое стигна и до трето попадение. Димитър Спасов бе точен, за да оформи класическото 3:0 за „заралии“.

КР / БЕРОЕ – ЯНТРА ГАБРОВО 3:0

1:0 Христо Митев (автогол) 63’

2:0 Тони Николов 85’

3:0 Димитър Спасов 90’

Стартови състави на двата отбора:

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 8. Карлос Охене, 9. Кукула, 15. Георги Динков, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Леброн, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 29. Еривалдо, 73. Иван Минчев

Старши треньор: Димитър Димитров

ЯНТРА ГАБРОВО: 23. Иван Гошев, 5. Константин Гаджалов, 6. Петър Казаков, 7. Християн Кожухаров, 10. Ивайло Иванов, 11. Искрен Писаров, 19. Георги Върбанов, 21. Стоян Иванов, 25. Христо Митев, 71. Тони Иванов, 89. Мартин Ангелов

Старши треньор: Костадин Ангелов