Берое и Спартак (Пловдив) завършиха 1:1 в контрола, играна на тренировъчното игрище на стадион "Берое" в Стара Загора.

Пловдивчани откриха резултата в 40-ата минута на мача. Тогава Георги Лазаров от гостите бе изведен сам срещу вратаря Артур Мота, преодоля го и вкара на празна врата.

Берое все пак успя да избегне поражението в последните минути на срещата. Изравнителният гол бе дело на Лучано Скуадроне. Той засече центриране на Политино.

Следващата контрола на тима на Берое е в събота (10 февруари) срещу Спартак (Плевен), като мачът отново ще се играе в Стара Загора от 14:00 часа.

Берое започна с шестима свои юноши в стартовия си тим.

Съставът на "зелените":  Артур Мота, Викторио Вълков, Хуан Пабло Саломони, Старислав Йовков, Илиян Стоянов, Александър Петров, Денислав Станчев, Хавиер Силго, Дамян Йорданов, Роналдо Камара, Федерико Санети.