Берое започна с равенство 1:1 контролните си срещи преди началото на новия сезон. Старозагорци срещнаха Янтра Габрово в първата си проверка. Кийлън Лебон откри резултата преди почивката, а Владимир Мичев изравни в средата на втората част. Петър Колев пусна в игра две различни единайсеторки през двете полувремена и използва някои от юношите.

Иван Петков бе изведеn на добра позиция в наказателното поле на Берое в 3-ата минута, но Генадий Ганев се намеси и изчисти в корнер.

Кийлън Лебон комбинира добре със Серкан Юсеин в 5-ата минута, а той стреля, но встрани от десния стълб на Петър Иванов.

В 32-ата минута вратарят на Берое Генадий Ганев трябваше да улови центриране на Ивайло Иванов в наказателното си поле след нарушение на Христо Митев срещу Искрен Писаров.

Заралии поведоха в резултата в 39-ата минута. След добра комбинация между Кукула и Кийлън Лебон, французинът вкара топката във вратата на Петър Иванов.

Симеон Мечев стреля от фаул в 51-ата минута, но встрани от десния стълб на вратата на Цинцарски.

Минута по-късно Александър Василев намери Мартин Камбуров, който изведе Олджай Алиев, но той не успя да отправи удар, тъй като Симеон Игнатов го затвори и му изби топката.

Янтра изравни резултата в 63-ата минута, когато Владимир Мичев стреля от пряк свободен удар и прати топката във вратата на Иван Гошев.

Гостите организираха опасна контраатака в 65-ата минута. Венци Славов пусна пас в наказателното поле на Берое към свой съотборник, но Михаил Стоянов се намеси решаващо и изчисти топката.

Старозагорци организираха атака в 68-ата минута, когато Александър Василев подаде към Илиян Стефанов, който с глава свали топката към Мартин Камбуров, а той без забавяне стреля, но Богомил Цинцарски спаси.

Александър Василев центрира в 79-ата минута в наказателното поле на Янтра, където Мартин Камбуров стреля с глава, но топката профуча на сантиметри встрани от левия стълб.

Следващата контрола на Берое е на 30 юни срещу Локомотив Пловдив.

Берое: Генадий Ганев (46′ – Иван Гошев) – Джуниет Али (46′ – Михаил Стоянов), Георги Динков (46′ – Камен Хаджиев), Ефе Али (46′ – Мирослав Енчев), Христо Митев (46′ – Александър Василев) – Божидар Пенчев (46′ – Реян Даскалов), Тони Николов (46′ – Симеон Мечев), Александър Цветков (46′ – Илиян Стефанов) – Кийлън Лебон (46′ – Атила Ахмед), Кукула (46′ – Мартин Камбуров), Серкан Юсеин (46′ – Олджай Алиев)

Янтра: Петър Иванов, Венци Славов, Симеоне Игнатов, Симеон Чатов, Ерик Почански, Петър Казаков, Ивайло Иванов, Димитър Иванов, Искрен Писаров, Иван Петков   Резерви: Богомил Цинцарски, Николай Мънчев, Георги Върбанов, Мартин Ангелов, Костадин Гаджалов, Преслав Петров, Владимир Мичев, Георги Минчев, Мартин Корназов, Християн Пенчев, Георги Недков