Нефтохимик и Берое изиграха изключително слаб мач на стадион „Лазур“ от 29-ия кръг на Първа лига от група „В“ на втората осмица. Двубоят завърши 0:0, а положенията пред двете врати бяха изключително малко.

Венцислав Василев започна като титуляр за Берое и записа своя мач номер 150 в елита.

Двата отбора изиграха посредствен мач, в който футболните достойнства липсваха.

Нефтохимик организира много добра атака в 6-та минута, когато Мариян Огнянов пусна отличен извеждащ пас към Венцислав Христов, който изскочи сам срещу Душан Перниш и стреля, но неточно.

Берое пропиля невероятна възможност да вкара гол в 18-та минута, когато Радослав Кирилов подаде към Жуниор Мапуку, който продължи към Матеас Делич, който изскочи сам срещу Янко Георгиев и стреля, но вратарят спаси.

В 35-та минута след центриране от корнер в наказателното поле на Берое, Ангел Грънчов бе изпуснат и стреля с глава, но неточно в аут. Девет минути по-късно Мариян Огнянов центрира хитро към Венцислав Христов, който стреля технично с глава, но в ръцете на Душан Перниш.

Венцислав Христов получи контузия в 51-та минута и бе сменен принудително от Костадин Хазуров.

Галин Иванов направи отличен пробив по десния фланг в 76-та минута, след което центрира остро, но Хазуров не успя да засече топката.

Единствената стойностна атака за Берое бе в 82-та минута, когато Жуниор Мапуку с чудесен пас намери Атанас Зехиров, който се забави, след което подаде към Ерик Почански, който стреля, но от крака на Илия Миланов топката излезе в корнер.

Любомир Божинов стреля от фаул от дъгата на наказателното поле на Берое в 87-та минута, но над напречната греда в аут.

Берое е с 37 точки и остава на второ място в групата, докато Нефтохимик е трети с 28 точки.

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев – 26. Виктор Хомей, 71. Илия Миланов, 25. Ангел Грънчов, 17. Ранди Онуоха – 20. Яни Пехливанов, 13. Йордан Йорданов – 10. Галин Иванов, 21. Мариян Огнянов, 11. Владислав Романов – 91. Венцислав Христов

Берое: 12. Душан Перниш – 19. Пламен Тенев, 21. Венцислав Василев, 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев – 4. Кохей Като, 15. Георги Динков – 24. Матеас Делич, 3. Карлос Охене, 9. Радослав Кирилов – 10. Жуниор Мапуку

Съдия: Ангел Баялцалиев