Черно море и Берое завършиха 0:0 в мач от 35-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион „Тича“. Двубоят се игра при изключителни тежки условия на подгизналия терен на стадиона във Варна. И двата отбора създадоха опасности пред вратарите Душан Перниш и Георги Китанов и могат да съжаляват, че не стигнаха до победата. По-чистите положения бяха изпуснати от „моряците“.

Берое пропусна страхотна възможност да поведе в резултата още във 2-та минута. Виктор Попов допусна груба грешка, Мешка открадна топката, напредна и излезе сам срещу Георги Китанов, но ударът му бе слаб и вратарят на Черно море спаси без проблеми.

Васил Панайотов отправи тежък удар в 15-та минута, но Душан Перниш успя да спаси. Две минути по-късно Аристоте Ндонгала отправи опасен удар от границата на наказателното поле на Берое, но над напречната греда в аут.

Черно море организира добра контраатака в 22-та минута. Аристоте подаде към Георги Илиев, който се опита да стреля от въздуха, но не нанесе достатъчно добър удар и топката излезе в аут.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на Берое в 48-та минута. Жоржиньо отправи далечен удар, Перниш не се намеси докрай убедително, отбитата топка попадна в Георги Илев, който не успя да нанесе нов удар, тъй като бе затворен от вратаря на Берое и спечели само корнер.

Минута по-късно Георги Илиев центрира в наказателното поле на Берое, Жоржиньо скочи в единоборство с Иван Бандаловски, който отби топката с глава, но тя попадна в Аристоте Ндонгала, който бе на много чиста позиция, но ударът му не бе точен и топката премина встрани от левия стълб на вратата на Перниш.

Георги Илиев пусна извеждащ пас към Жоржиньо в 52-та минута, който не успя да окаже добър контрол върху топката, Душан Перниш излезе и улови топката.

Педро Еуженио направи добър пробив в 53-та минута, навлезе в наказателното поле на Черно море, след което стреля, но Китанов внимаваше и спаси.

LAP.bg
16 снимки

Берое организира много добра контраатака в 56-та минута, когато Рубен Бригидо спечели много терен и подаде към Педро Еуженио, след рикошет топката стигна до Мешка, който бе на много добра позиция, но ударът му бе право в ръцете на Китанов.

Две минути по-късно Мартин Камбуров подаде към Рубен Бригидо, който шутира, но над напречната греда в аут.

Черно море организира опасна атака в 62-та минута. Аристоте Ндонгала финтира Матеус Леони, след което стреля, но Душан Перниш спаси.

Берое направи много сериозен пропуск в 77-та минута. Иван Минчев пусна перфектен пас към Мешка, който навлезе в наказателното поле на Черно море, но стреля от малък ъгъл и Китанов нямаше проблеми да спаси.

Черно море можеше да стигне до победата в 86-та минута. Мехди Фенуш излезе на добра позиция и стреля, но право в ръцете на Перниш.

„Моряците“ направиха невероятен пропуск в 90-та минута. Мирослав Енчев центрира в наказателното поле на Берое, където Васил Панайотов свали с глава топката, Алкан не успя да избие, а я сервира на пътя на Фенуш, който бе сам срещу Перниш, но вместо да вкара, стреля в аут.

Домакините направиха нов непростим пропуск в първата минута на добавеното време на срещата. Фенуш подаде към Георги Илиев, който бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Берое и стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Душан Перниш.

С това равенство Берое си гарантира четвъртото място в Първа лига.

Берое е четвърти в класирането с 55 точки, а Черно море е пети с 52 точки.

Черно море – Берое 0:0

Черно море: 36. Георги Китанов – 6. Виктор Попов, 70. Пламен Димов, 4. Виктор Генев, 33. Мирослав Енчев – 7. Патрик Андраде, 71. Васил Панайотов – 38. Аристоте Ндонгала, 21. Георги Илиев, 90. Мартин Минчев – 11. Жоржиньо

Старши треньор: Илиан Илиев

Берое: 12. Душан Перниш – 3. Милен Желев, 11. Иван Бандаловски, 4. Ерол Алкан, 20. Матеус Леони – 6. Александър Цветков, 73. Иван Минчев, 28. Рубен Бригидо – 19. Александър Василев, 5. Мешка, 77. Педро Еуженио

Старши треньор: Александър Томаш

Стадион: „Тича“

Съдия: Георги Кабаков