Руи Педро отново се превърна в герой за ЦСКА, след като донесе победното попадение в срещата с Берое от 21-ия кръг на Първа лига. "Червените" победиха с минималното 1:0, а Педро измъкна отбора си в последните минути, след като вкара два гола за победата с 2:0 над Черно море в предишния кръг.

Попадението падна в 87-ата минута, след многократни пропуски и превъзходство от страна на ЦСКА през целия двубой. Влезлият като резерва Кевин Меркадо бе на точното място за да удари топката с глава и да подаде на Руи Педро за гола.

Така ЦСКА се доближи на точка от втория Левски и стигна до 6-а поредна суха мрежа в първенството. Отборът не е допускал нито един гол откакто наставникът Стамен Белчев пое отбора след Едуард Йорданеску.

Гостите владееха инициативата през срещата, като сведоха възможностите на заралии пред вратата до минимум. Новото попълнение на "червените" Фернандо Каранга изигра изключително силен мач, след като имаше много възможноси пред вратата на Душан Перниш. Бразилецът обаче така и не успя да се разпише в срещата.

Срещата бе изпълнена със сблъсъци, което доведе до принудителната смяна на играчи и от двата отбора. Първо терена напусна Матеас Делич, а по-късно Петрус Бумал бе изкаран от стадиона с линейка след сблъсък с Жуниор Мапуку. Оказа се, че Бумал е получил комоцио.

Още във 2-ата минута след  добро отборно разиграване, Фернандо Каранга подаде към Арсенио Нунеш, който стреля, но бе неточен, тъй като не успя да овладее добре топката.
След три минути Берое се опита да отправи първата си по-опасна атака, но защитата на ЦСКА я прекрати още на ръба на наказателното поле.

Веднага след това Руи Педро проби по фланга и подаде към Густаво Кулма, който стреля с глава, но топката попадна в ръцете на Душаан Перниш.

В 7-ата минута Матеас Делич получи контузия в бедрото и се наложи да бъде принудително заменен от Борислав Цонев.

Две минути по-късно имаше нова опасна атака от страна на "червените", но Перниш спаси. Атаките на ЦСКА продължиха. Каранга проби отдясно, но Перниш отново се намеси.
В 13-ата минута Жуниор Мапуку успя да застраши вратата на Китанов, но изстрелът му отиде встрани от вратата.

Пет минути по-късно опасна контраатака на Берое бе прекъсната. Веднага след това и ЦСКА атакува, а Каранга стреля. Перниш обаче с поредна добра намеса.

Имаше доста сблъсъци между играчите на двата тима. Двубоят бе изключително динамичен, но предимството бе за играчите на ЦСКА, които пресираха в съперниковата половина.
В 25-аа минута отново новото попълнение Каранга бе в центъра на събитията. Той стреля с глава, но резултатът остана непроменен.

Последва атака на домакините, Антон Карачанаков се опита да пробие защитата на "червените", но така и не успя.

В 27-ата минута и Петрус Бумал имаше нужда от медицинска намеса. Той бе ударен с лакът в главата, което наложи излизането му извън терена. Малко след това Бумал сам поиска да бъде заменен, а на негово място влиза Давид Симао.

Жуниор Мапуку остана сам срещу вратаря в 34-ата минута, но се забави с няколко секунди и Георги Китанов стигна първи до топката.

След това имаше разбъркване в наказателното поле, което можеше да коства на Берое изоставане в резултата.

В 37-ата минута Антон Недялков намери Руи Педро, който създаде най-опасното положение пред вратата на Перниш, който блесна със страхотна намеса.

След още пет минути игра Руи Педро направи още един пропуск. Той намери топката с глава, но я прати право в ръцете на стража на Берое.

Малко преди края на първата част Фернандо Каранга имаше нова възможност да открие резултата за ЦСКА, завъртя се, но не нацели добре топката и бе неточен.

В последните секунди необмислено излизане на Перниш можеше да му изгирае лоша шега.

ЦСКА се разписа веднага след почивката, в 53-ата минута, но попадението не бе зачетено от рефера заради игра с ръка на Божидар Чорбаджийски.

Густаво Кулма стреля в 57-ата минута, но Перниш пак спаси. След 60-ата минута играта малко се успокои в сравнение с първото полувреме, въпреки че предимството отново е за "червените".

В 69-ата минута Атанас Зехиров центрира, но Чорбаджийски застана на пътя на топката и прекрати атаката.

Атака на Каранга в 77-ата минута, който падна в наказателното поле в опит да издейства дузпа за своя отбор, но реферът бе на точното място и видя стиуацията.

Веднага след това Каранга се разписва, но попадението отново е отменено, този път заради засада.

Жуниор Мапуку имаше най-добрия шанс за Берое от началото на мача пред себе си. Той стигна до вратарското поле обаче се забави със стрелбата и Николай Бодуров успя да избие топката.

РУИ ПЕДРО ОТНОВО СЕ ПРЕВЪРНА В ГЕРОЙ ЗА "ЧЕРВЕНИТЕ" И СЕ РАЗПИСА СЛЕД АСИСТЕНЦИЯ НА КЕВИН МЕРКАДО В 87-АТА МИНУТА!

Това се оказа и последната опасна ситуация в мача и така ЦСКА взе трите точки с победа с 1:0.

Ето съставите:

Берое: Душан Перниш, Кохей Като, Асен Георгиев, Иво Иванов; Мартин Райнов, Жуниор Мапуку, Виле Салмикиви, Антон Карачанаков, Атанас Зехиров, Матеас Делич, Веселин Пенев// резерви: Михаил Михайлов, Карлос Охене, Георги Динков, Пламен Тенев, Борислав Цонев, Денислав Станчев, Ерик Почански.

ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Рубен Пинто, Арсенио Нунеш, Николай Бодуров, Петрус Бумал, Руи Педро, Александър Дюлгеров, Фернандо Каранга, Густаво Кулма// резерви: Александър Конов, Kевин Кубемба, Kевин Меркадо, Давид Шимао, Никола Колев, Стойчо Атанасов, Пламен Гълъбов.

Берое - ЦСКА 0:1

0:1 Руи Педро (Кевин Меркадо) 87'