На исторически гол се насладиха феновете на Берое в мача със Септември. Ветеранът Мартин Камбуров се разписа за 4:0 в 54-та минута и записа отново името си със златни букви в историята на българския футбол.

Нападателят наниза своето попадение №196 в родния елит, с което се изравни с още една легенда - Наско Сираков. Двамата все още делят втората позиция във вечната ранглиста, но Камбуров може да го задмине още до края на годината.

Така пред него остава само недостижимият на върха Петър Жеков. Интересното е, че огромната част от головете му са именно за Берое, чийто екип сега защитава и 37-годишният Камбуров.

Как се стигна до попадението на ветерана в мрежата на неадекватния Септември, можете да видите от картината в прикаченото видео.