Берое направи равенство в първата си проверка на лагера в турския курорт Белек. Старозагорци завършиха 1:1 срещу Астра Гюргево. Бившият футболист на Левски Нелуц Рошу изведе елитния румънски отбор напред в резултата с гол от дузпа през първото полувреме, а Алфредо Мартинс вкара изравнителното попадение за заралии през втората част. Много добро впечатление с представянето си оставиха новото попълнение на Берое Никита Баранов, както и каращият проби в тима Гастон Камара.

Димитър Бербатов, който е на лагера с Берое в Белек не взе участие в контролата.

Новото попълнение на Берое Никита Баранов започна като титуляр, както и каращият проби в отбора Майлсон Лима. Другият футболист, който е на проби в тима Гастон Камара игра през второто полувреме и се отличи с много добри изяви и асистенция за изравнителния гол, който бе дело на Алфредо Мартинс. Ерол Алкан се завърна в игра след близо три месеца отсъствие.

Берое успя да създаде опасност в мача още в 1-та минута, когато Ерол Алкан намери с дълъг пас Матеус Леони, който подаде към Мешка, а той стреля от въздуха, но Давид Лазар спаси. В 15-та минута Майлсон подаде към Иван Минчев, който стреля от разстояние, топката тупна пред Давид Лазар, който не се намеси убедително и след това при добавката Мартин Райнов вкара, но попадението не бе зачетено заради маркирана засада на халфа на Берое. Три минути по-късно Мешка пробва интересен прехвърлящ удар, но топката премина малко над напречната греда и излезе в аут.

Съдията свири дузпа за Астра в 27-та минута, когато  Александър Цветков фаулира Валентин Джордже в наказателното поле на Берое. Нелуц Рошу прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Аргилашки, който хвана ъгъла, но не успя да отрази удара и Астра Гюргево поведе в резултата.

Георги Аргилашки се намеси много добре в 42-та минута, когато отрази опасен удар на Клаудиу Белу.

През второто полувреме старши треньорът на Берое Александър Томаш направи редица промени по състава.

Чиприан Бичеану стреля от границата на наказателното поле на Берое в 61-та минута, но Душан Перниш спаси.

Берое успя да изравни резултата в 65-та минута. Гастон Камара центрира в наказателното поле на Астра, където Алфредо Мартинс засече топката с глава и я вкара в горния десен ъгъл на вратата.

Следващата контрола на Берое е на 22 януари срещу унгарския Мезьокьовешд-Жори.

Берое – Астра 1:1

0:1 Нелуц Рошу 28'(дузпа)

1:1 Алфредо Мартинс 65'

Берое: Георги Аргилашки (46' Душан Перниш) – Иван Бандаловски (69' Надим Ангелов), Никита Баранов (69' Георги Маджаров), Ерол Алкан (46' Милен Желев), Матеус Леони (46' Александър Василев) – Александър Цветков (69' Стоян Иванов), Мартин Райнов, Иван Минчев (69' Никола Маринов) – Мешка (46' Гастон Камара), Мартин Камбуров (46' Алфредо Мартинс), Майлсон Лима (46' Рубен Бригидо)

Астра Гюргево: 1. Давид Лазар, 3. Ристо Радунович, 6. Флорин Бежан, 8. Чиприан Бичеану, 7. Денис Алибец, 11. Валентин Джордже, 13. Нелуц Рошу, 25. Майк Честър, 70. Клаудиу Белу, 95. Ромарио Мойзе, 96. Силвиу Балауре

НА ЖИВО МИНУТА ПО МИНУТА:

90' Край на мача!

76' Михай Бутеан направи много добър пробив отдясно и подаде към Алибец, но той не успя да засече топката.

69' Надим Ангелов влезе в игра на мястото на Иван Бандаловски, Георги Маджаров смени Никита Баранов, Иван Минчев е сменен от Никола Маринов, а Александър Цветков бе сменен от Стоян Иванов.

65' Гол за Берое - 1:1! Гастон Камара центрира в наказателното поле на Астра, където Алфредо Мартинс засече топката с глава и я вкара в горния десен ъгъл на вратата.

61' Чиприан Бичеану стреля от границата на наказателното поле на Берое, Душан Перниш спаси.

50' Бичеану фаулира Бригидо и получи жълт картон.

48' Силен далечен удар на Денис Алибец, но встрани от вратата на Душан Перниш.

През второто полувреме Милен Желев си партнира с Никита Баранов в центъра на отбраната на Берое.

Душан Перниш влезе на мястото на Георги Аргилашки, Милен Желев смени Ерол Алкан, а Александър Василев се появи на мястото на Матеус Леони, Мешка е сменен от Гастон Камара, Рубен Бригидо влезе на мястото на Мешка, Мартин Камбуров е сменен от Алфредо Мартинс.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

42' Много опасен удар на Клаудиу Белу от въздуха, Георги Аргилашки спаси.

33' Коварен удар на Алибец, но Аргилашки внимаваше и успя да спаси.

32' Дениц Алибец изпълни бързо фаул, след което Флорин Бежан отправи далечен удар, но неточно в аут.

28' Гол за Астра - 0:1! Нелуц Рошу прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Аргилашки, който хвана ъгъла, но не успя да отрази удара.

27' Дузпа за Астра. Александър Цветков фаулира Валентин Джордже в наказателното поле на Берое и съдията свири дузпа за Астра.

18' Мешка пробва интересен прехвърлящ удар, но топката премина малко над напречната греда и излезе в аут.

15' Майлсон подаде към Иван Минчев, който стреля от разстояние, топката тупна пред Давид Лазар, който не се намеси убедително и след това при добавката Мартин Райнов вкара, но попадението не бе зачетено заради маркирана засада на халфа на Берое.

1‘ Ерол Алкан намери с дълъг пас Матеус Леони, който подаде към Мешка, а той стреля от въздуха, но Давид Лазар спаси.

1' Начало на мача! Мартин Камбуров постави начало на срещата.