Берое се наложи с 3:1 над Ботев Гълъбово в контролна среща, играна на Спортна база „Берое“ в паузата на шампионата. Домакините поведоха с 3:0 до почивката след попадения на Милен Желев, Марти Камбуров и Педро Еуженио. Рангел Абушев върна един гол през втората част. Домакините бяха по-добрият отбор и спечелиха заслужено. Александър Томаш използва и доста юноши от отбора до 19 г. през втората част на мача.

Берое можеше да поведе още в 1-та минта, когато Борислав Цонев изведе Рубен Бригидо на стрелкова позиция в пеналта. Португалецът стреля в движение, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб. В 11-та минута Матеус Леони намери Борислав Цонев пред наказателното поле и халфът отправи хубав удар, но топката мина над вратата. Четири минути по-късно отново Цонев бе на стрелкова позиция и шутира по диагонала, но не намери целта.

В 17-та минута Читаков отправи силен удар от дъгата на наказателното поле на Берое, но топката мина над гредата.

Минута след това Берое излезе напред в резултата. Рубен Бригидо получи топката в наказателното поле и стреля силно. Стражът на Ботев изби, но кълбото попадна в Милен Желев, който откри резултата със силен удар в горния десен ъгъл – 1:0.

В 24-та минута Борислав Цонев направи отличен рейд и стреля от наказателното поле, но ударът му мина над градата.

Три минути след това Ивайло Ангелов центрира добре за Георги Кирилов, който засече топката с глава, но Душан Перниш улови.

В 35-та минута Мартин Камбуров получи дълъг пас, финтира бранител в пеналта и намери непокрития Борислав Цонев. Лагуон обаче успя да отрази удара на халфа от непосредствена близост.

Четири минути след това Борислав Цонев изведе отлично Карлос Охене в наказателното поле и ганаецът бе съборен от Радев. Реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров, който бе безпогрешен и удвои със силен удар в под напречната греда.

В 41-та минута Камбуров изпълни късо пряк свободен удар и изведе Матеус Леони, който стреля от малък ъгъл, но Лагуон изби в корнер.

Берое - Ботев Гълъбово 3:1

източник: Beroe.bg

Последната минута на първата част бе изключително интересна. Първо Иван Цачев успя да навлезе в наказателното поле на Берое и стреля опасно. Матеус Леони изби пред голлинията и топката поапдна в Рангел Абушев, чийто удар от точката за изпълнение на дузпа рикошира в играч на домакините и излезе в корнер.

След изпълнението Берое осъществи бърза контраатака, при която Мартин Камбуров получи извеждащ пас от Марко Адамович и пробяга цялата половина на съперника. Нападателят навлезе в наказателното поле и предостави за Педро Еуженио, който не сбърка от чиста позиция – 3:0.

Четири минути след подновяването на играта Павел Виданов намери Емин Ахмед с дълъг пас, а той центрира в наказателното поле на Ботев, където Антон Карачанаков отправи удар покрай Михайлов, но Исус Ангелов успя да избие пред голлинията.

Гостите намалиха резултата в 54-та минута, когато Рангел Абушев и Винков размениха двойно подаване и нападателят успя да прати топката в мрежата с хубав удар от наказателното поле.

В 54-та минута Карлос Охене стреля от дистанция, но не затрудни Михайлов, който улови.

В 67-та минута Иван Цачев проби през централната зона и стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда на Аргилашки.

В следващата атака Трайков изведе Кирилов на стрелкова позиция, но вратарят на Берое отрази удара.

В 73-та минута Винков центрира остро, получи се разбъркване и няколко рикошета в играчи на двата отбора. Халил игра последен с топката, която обаче се отклони в левия страничен стълб.

Три минути след това Ахмед стреля опасно, но Михайлов успя да се намеси и спаси.

Последната сериозна опасност в мача дойде в 84-та минута, когато Карачанаков проби, налвезе в пеналта и стреля силно от малък ъгъл, но Михайлов изби в корнер.

Така Берое се наложи с 3:1 над Ботев Гълъбово в контролна среща. Следващия официален двубой на тима е на 1 април в София срещу Левски в първи кръг от плейофите в първата шестица на първенството.

Берое: 12. Душан Перниш (46′ – 23. Георги Аргилашки), 3. Милен Желев (46′ – 13. Емин Ахмед), 5. Павел Виданов, 6. Иван Иванов (46′ – 90. Радослав Калчев, – 78′ – 91. Валентин Иванов), 20. Матеус Леони (46′ – 28. Веселин Пенев), 4. Карлос Охене, 16. Марко Адамович (64′ – 7. Руси Чернаков), 10. Борислав Цонев (46′ – 71. Антон Карачанаков), 18. Рубен Бригидо (64′ – 24. Никола Гавов), 77. Педро Еуженио (78′ – 26. Костадин Пеев), 9. Мартин Камбуров (46′ – 21. Серджиу Негрут); старши треньор: Александър Томаш

Ботев Гълъбово: 1. Хюсеин Лагуон, 69. Ивайло Ангелов, 45. Исус Ангелов, 5. Цветелин Радев, 6. Аспарух Смилков, 11. Светослав Читаков, 10. Емилиян Зотев, 15. Иван Цачев, 77. Димитър Видев, 19. Рангел Абушев, 21. Георги Кирилов; старши треньор: Людмил Киров