Берое се наложи с минималното 1:0 срещу Амкар Перм в третата проверка на „зелените“ по време на подготвителния лагер в Белек. Мартин Камбуров отбеляза единственото попадение в мача в самия край след асистенция на Александър Енев.

Първата опасност в мача бе за Амкар когато Януш Гол получи топката след пас на Павел Комолов и шутира от наказателното поле, но Душан Перниш улови. Последва разбъркване след което топката попадна във Форбс Браун, който стреля добре, но вратарят на Берое отново се намеси отлично.

В средата на първата част Огуде удари без топка Борислав Цонев и последва спречкване между двата отбора.

В 33-ата минута топката бе центрирана отлично в наказателното поле на Амкар, Нигматулин успя да стигне до топката, но не и да я избие и тя попадна в Борислав Цонев, който отправи добър удар, но вратарят този път спаси.

Охене фаулира Идову на ъгъла на наказателното поле в дясно по атаката на Амкар в 35-ата минута. Януш Гол центрира на втора греда където Будковский засече с глава, но топката бе избита.

Последваха няколко атаки за Берое с центриране в наказателното поле, но или вратарят Нигматулин или защитата на Амкар всеки път успяваше да изчисти.

Добра комбинация на беройци в 45-ата минута завърши с центриране на Милен Желев в наказателното поле, топката обаче бе парирана от стража на Амкар преди да стигне в Мартин Камбуров.

В 53-ата минута Бандаловски успя да подаде за Матеус Леони преди да бъде фаулиран. След удара на Леони топката обаче мина покрай вратата.

Станислав Прокофиев получи топката на отлична позиция в 60-ата минута и отправи удар към вратата, но бе неточен.

В 82-ата минута Емин Ахмед стреля с левия крак от ъгъла на наказателното поле в дясно по атаката на Берое, но топката мина над вратата.

В последната 90-ата минута Александър Енев намери Мартин Камбуров в наказателното поле и нападателят на Берое без проблем реализира.

Последната контрола на Берое на турска земя ще се играе на 30 или 31 януари, а съперник няма да бъде чешкия Сигма Оломуц както бе предварително предвидено. В следващите два дни ще стане ясен съперника за последния мач.

Берое – Амкар Перм 1:0

1:0 Мартин Камбуров 90′

Берое: 12. Душан Перниш – 3. Милен Желев (85′ – 27. Александър Енев), 6. Иван Иванов (71′ – 5. Павел Виданов), 26. Камен Хаджиев (83′ – 8. Веселин Пенев), 20. Матеус Леони (68′ – 15. Георги Динков) – 8. Карлос Охене (60′ – 16. Марко Адамович), 7. Мартин Райнов (85′ – 24. Никола Гавов) – 11. Иван Бандаловски (65′ – 13. Емин Ахмед), 10. Борислав Цонев (76′ – 4. Кохей Като), 14. Педро Еуженио (65′ – 21. Серджиу Негрут) – 9. Мартин Камбуров; старши треньор: Александър Томаш.