Берое буквално размаза гостуващия Септември и го наказа с 5:1 в мача от 19-ия кръг. Старозагорци събраха 34 точки и се утвърдиха на 4-ото място. Септември пък остана десети с 20 точки.

Това бе най-убедителният успех за Берое от началото на първенството.

След равностойното начало на мача Берое удари бързо. И то двукратно.

Първо хубава комбинация между Камбуров, Райнов и успореден на голлинията пас към Педро Еуженио даде аванс от един гол за домакините в 17-ата минута.

Само три минути след това септемврийци не се организираха добре и Борислав Цонев изскочи сам срещу Янко Георгиев и не бе проблем да го преодолее – 2:0 в 20-ата минута. А после голмайсторът развя фланелката на контузения си съотборник Фирцулеску в знак на подкрепа.

Еуженио: Лесно е с Камбуров, благодаря на треньора

Септември опита да отвърне с удар с глава на Мартин Тошев, който обаче изпрати топката покрай вратата.

Много скоро падна и третият гол за беройци. Вкара го отново Педро Еуженио в своя мач номер 100 в българското първенство. Той и Карачанаков изскочиха сами срещу вратаря Янко Георгиев, Еуженио не бе в засада и направи 3:0 в 30-ата минута.

На почивката Николай Митов направи две смени, вадейки Елтон и Романов и замествайки ги с Ишмаел Байду и Васил Добрев.

Митов: Детски грешки, като сме с топката, сме разградени​

Но на терена събитията продължиха да следват своя еднопосочен ход. И дойде време за голмайстора Мартин Камбуров.

Португалският герой на Берое с шампанско от GONG.BG​

Четвъртият във вратата на септемврийци реализира именно Камбуров, който със 196 гола вече е втори заедно с Наско Сираков в голмайсторската ранглиста за всички времена в елита.

​5:0 направи Иван Иванов, след като вкара с глава в 60-ата минута - първи негов гол в елита на България от 2009 година насам.

Берое продължи да мачка, а Септември не знаеше къде се намира. Последваха нови няколко пропуска на домакините, при които шестият гол висеше на косъм.

Дойде и моментът за почетния гол за Септември и това се оказа автогол на Матеус Леони в 74-ата минута за 5:1.

Томаш: Футболистите вече знаят къде играят​

Едва тогава видяхме и малко от играта на Септември, но вече беше късно, за каквото и да било.

А Берое едва успя да вмести в петолинието симфонията си срещу Септември.

БЕРОЕ - СЕПТЕМВРИ 5:1

​1:0 Педро Еуженио 17, 2:0 Борислав Цонев 20, 3:0 Педро Еуженио 30, 4:0 Мартин Камбуров 54, 5:0 Иван Иванов 60, 5:1 Матеус Леони 74-автогол

БЕРОЕ: 12 Душан Перниш, 3 Милен Желев, 6 Иван Иванов, 7 Мартин Райнов, 8 Карлос Охене, 9 Мартин Камбуров, 10 Борислав Цонев, 20 Матеус Леони, 26 Камен Хаджиев, 71 Антон Карачанаков, 77 Педро Еуженио /58- Серджиу Негруц//Резерви:22 Богомил Цинцарски, 5 Павел Виданов, 13 Емин Ахмед, 15 Георги Динков, 21 Серджиу Негруц, 24 Никола Гавов, 28 Веселин Пенев/ Старши треньор - Александър Томаш

СЕПТЕМВРИ: 21 Янко Георгиев, 24 Богомил Дяков, 8 Борис Галчев, 11 Владислав Романов /46-Ишмаел Байду/, 22 Георги Стоичков, 6 Елтон /46-Васил Добрев/, 7 Иван Тилев /64-Асен Чандъров/, 25 Иван Стоянов, 19 Крис Гади, 9 Мартин Тошев, 14 Янко Сандански /Резерви: 1 Валентин Галев, 18 Антони Иванов, 10 Асен Чандъров, 15 Васил Добрев, 20 Ишмаел Байду, 3 Патрик Весели, 5 Петър Генчев/ Старши треньор - Николай Митов