ЦСКА се доближи на две точки от второто място в Първа професионална лига на България, след като победи с 1:0 Берое в Стара Загора.

"Червените" са с актив от 41 точки и ще имат възможност да изпреварят Левски още в следващия кръг, когато двата отбора се изправят един срещу друг. Преди това обаче "сините" са домакини на Локомотив Горна Оряховица в своя мач от 21-ия кръг.

"Червените" стигнаха два пъти до добри положения през второто полувреме, но и в двата случая бяха спрени заради нарушения на правилника. Първо Божидар Чорбаджийски вкара топката с ръка във вратата на Берое, а след това Каранга я прокара покрай Перниш, но при положение на засада.

ЦСКА стигна до победата в 87-та минута, когато Кевин Меркадо подаде на Руи Педро в наказателното поле и португалецът се разписа за 1:0.

Берое - ЦСКА-София 0:1 (0:0)

голмайстори: 0:1 Руи Педро 87

стадион: "Берое", Стара Загора

главен съдия: Драгомир Драганов:

жълти картони: Кохей Като, Атанас Зехиров, Мартин Райнов, Иво Иванов (Берое).

състав на Берое: Душан Перниш, Кохей Като, Асен Георгиев (59-Георги Динков), Иво Иванов, Мартин Райнов, Жуниор Мапуку, Виле Ялмари Салмикиви (68-Карлос Охеме), Антон Карачанаков, Атанас Зехиров, Матеас Делич (7-Борислав Цонев) и Веселин Пенев.

състав на ЦСКА-София: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Рубен Пинто, Арсенио Нунеш (79-Кевин Меркадо), Николай Бодуров, Петрус Бумал (32-Давид Симао), Руи Педро, Александър Дюлгеров, Луиш Фернандо Каранга и Густаво Кулма (66-Кевин Кубемба).