Берое завърши 1:1 във втората си контрола срещу Поморие от зимната подготовка. Новото попълнение на старозагорци Матеас Делич направи неофициален дебют, като започна в титулярния състав на Ферарио Спасов. Резултатът бе открит в 9-та минута от Жуниор Мапуку. Христо Лемперов изравни от дузпа в 24-та минута.

Резултатът бе открит в 9-та минута, когато Матеас Делич догони една топка по десния фланг и центрира в наказателното поле на Поморие, където Георги Божилов намери триково Жуниор Мапуку и той прати топката във вратата на Димитър Тодоров с точен шут от границата на малкото наказателно поле.

Берое организира добра атака в 16-та минута, когато Георги Божилов изведе Денислав Станчев по левия фланг. Той центрира в наказателното поле на Поморие, където намери непокрития Мапуку, но ударът на нападателя мина над гредата.

В 24-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Ростислав Петров изведе Милен Танев в наказателното поле и той бе съборен от Василев. Зад топката застана Христо Лемперов, който прати кълбото в долния ляв ъгъл за 1:1.

Жуниор Мапуку направи добър пробив в 38-та минута, след което стреля, но право в ръцете на Димитър Тодоров.

През второто полувреме в игра за Берое се появиха Ерик Почански, Борислав Цонев и Атанас Зехиров. Те замениха Денислав Станчев, Иво Иванов и Пламен Тенев.

Берое бе близо до това да реализира втори гол в 56-та минута, когато Ерик Почански подаде към Атанас Зехиров, който центрира в наказателното поле на Поморие и топката попадна във Веселин Пенев. Бранителят стреля по диагонала, но не успя да намери рамката на вратата. Три минути по-късно Атанас Зехиров стреля от ъгъла на пеналта, но в аут.

В 65-та минута Том и Емин Ахмед замениха Божилов и Делич. В 70-та минута Надим Ангелов и Руси Чернаков замениха Венцислав Василев и Кохей Като.

Берое пропиля невероятна възможност в 82-та минута, когато Том изведе Емин Ахмед сам срещу втатаря на Поморие, но Панев успя да спаси.

Борислав Цонев стреля от фаул в 84-та минута, но Панев отново бе на мястото си и спаси.

В 89-та минуа гостите можеха да стигнат до успеха след бърза атака, при която играч на Поморие остана сам срещу Михайлов, но ударът му не намери целта.

В неделя Берое заминава на лагер в Кипър, където ще изиграе четири контроли срещу елитни съперници.

Берое: Михаил Михайлов, Пламен Тенев, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Кохей Като, Георги Динков, Матеас Делич, Денислав Станчев, Георги Божилов, Жуниор Мапуку; резерви: Илия Миланов, Надим Ангелов, Атанас Зехиров, Ерик Почански, Руси Чернаков, Емин Ахмед, Том; старши треньор: Ферарио Спасов

Поморие: 12. Димитър Тодоров, 25. Слави Шопов, 5. Георги Петков, 3. Мартин Василев, 13. Мирослав Коев, 4. Ростислав Петров, 22. Христо Лемперов, 20. Илиян Шерденов, 27. Милен Танев, 7. Иван Колев, 17. Станислав Ганев; резрерви: Димитър Панев, Станислав Жеков, Живко Илиев, Деян Лозев, Кирил Георгиев, Антон Иванов, Бекир Расим, Ахмед Ахмедов, Мартин Иванов; старши треньор: Малин Орачев