Отборът на Левски победи с 1:0 Радник Сурдулица в приятелски мач, който се игра на „Виваком Арена Георги Аспарухов”. Единственото попадение за сините падна в началото на мача от дузпа, реализирана от Паулиньо.

Наставникът на Левски Славиша Стоянович реши да даде шанс на тримата нови – Богдан Вашчук, Нуно Рейш и Луи Нганиони, като едновременно с това контролата имаше за цел да проличи кондиционното състояние на футболистите, особено на онези, които получават по-малко игрови минути в двубоите.

Още при първото по-опасно положение, падна единственият гол в срещата. В 5-та минута Атанас Кабов получи топката в наказателното поле, но беше спънат. Съдията отсъди дузпа в полза на сините, а Паулиньо с точен удар в долния ляв ъгъл изведе сините напред за 1:0.

В 30-атаминута след опасна атака за Левски, Атанас Кабов центрира отдясно, Паулиньо опита удар със странична ножица, но не уцели добре топката и тя попадна в ръцете на вратаря.

През първото полувреме гостите така и не успяха да застрашат опасно вратата на Божидар Митрев.

В края на частта обаче Левски можеше да увеличи преднината си. След опасен удар на Паулиньо, който получи топката в наказателното поле, топката мина на педя над вратата на Радник.

В 48-ата минута Ристо Ристович стреля силно от фаул, Божидар Митрев не боксира много уверено, топката се удари в напречната греда и излезе в корнер.

Десет минути след това последва добра възможност за Левски след хубава атака отляво. Левият бек Луи Нганиони, стреля по тревата, вратарят изби, но Вашчук стигна до топката, осигури си позиция да стреля, но уцели играч на съперника и топката излезе в корнер.

През втората част Богдан Вашчук записа добри минути за Левски, успя да сътвори няколко опасности пред вратата на сърбите, но не намери начин да се разпише.

В 68-ата минута Пантелич излезе сам срещу стража на Левски, но вратарят на сините направи забележително спасяване с една ръка.

През втората част, заради многото смени, играта се накъса и до ново попадение така и не се стигна.

Левски: 21. Божидар Митрев /к/ 6. Ивайло Найденов (Цветкович 70') 2. Луи Нганиони (ляв бек), 22. Нуно Рейш (Белаид 70'), 28. Давид Яблонски 20. Филипе Нашименто (Петков 76'), 77. Илия Юруков (Белмонт 60'), 14. Богдан Вашчук (Димитров 70'), 7. Паулиньо (Боримиров 76'), 93. Атанас Кабов (Иванов 60'), 9. Сержиу Буш (Ривалдиньо 60')

Резерви: Мартин Полачек, Илия Димитров, Антони Белмонт, Томислав Папазов, Станислав Иванов, Алекс Боримиров, Мартин Петков, Милош Цветкович, Ривалдиньо, Ивайло Иванов, Аймен Белаид

Радник: Лекич, Младенович, Жаркович, Ковачевич, Милованович, Станисавлевич, Ристович, Стоянович, Боич, Керемех, Пантелич

--

--

Начало на мача

В 14-та фаул за Левски. Нашименто центрира, Яблонски стреля в аут.

В 16-та минута нов фаул за Левски, Нашименто стреля директно - на сантиметри в аут.

20-та минута - Филип Стоянович получи жълт картон.

30-та минута - Опасна атака за Левски, Атанас Кабов центрира отдясно, Паулиньо опита удар със странична ножица, но не уцели добре топката и тя попадна в ръцете на вратаря.

36-та минута - Опасен удар на Душан Пантелич, минава близо до десния ъгъл на вратата на Митрев.

39-та минута - Кабов получи жълт картон.

44-та минута - Опасен удар на Паулиньо, който получи топката в наказателното поле, топката минава на педя над вратата на Радник.

Край на първото полувреме

--

Новите попълнения, които дебютират за Левски - Луи Нганиони, Нуно Рейш и Богдан Вашчук, направиха добро впечатление в първите си минути.

--

Начало на второто полувреме

48 минута - Фаул в полза на Радник, Ристо Ристович стреля силно, Митрев не боксира много уверено, топката се удари в напречната греда и излезе в корнер.

52 минута - Нов фаул за Радник, Ристович отново стреля опасно, но над вратата.

58 минута – Добра възможност за Левски след хубава атака отляво. Левият бек Луи Нганиони, стреля по тревата, вратарят изби, но Вашчук стигна до топката, осигури си позиция да стреля, но уцели играч на съперника и топката излезе в корнер.

60 минута – Левски предприе три смени:

Буш излиза, на негово място - Ривалдиньо

Юруков излиза, на негово място - Белмонт

Кабов излиза, на негово място - Станислав Иванов

62 минута - Опасен удар на Богдан Вашчук от границата на наказателното поле, минава покрай вратата на сърбите.

64 минута - Нов пропуск на Богдан Вашчук, след добра атака отдясно, завърши с отлично подаване на Ивайло Ангелов по тревата, Вашчук стреля от точката на дузпата, но вратарят спаси.

68 минута - Пантелич излезе сам срещу Митрев, но вратарят на сините направи забележително спасяване с една ръка.

69 минута - Фаул в полза на Левски, Белмонт стреля, но прави в ръцете на вратаря на Радник.

70 минута – Три смени в Левски:

Вашчук – Илия Димитров

Ивайло Найденов– Млош Цветкович

Рейш - Белаид

76 минута - Нашименто получи травма и е заменен от Мартин Петков, Паулиньо е заменен от Алекс Боримиров.

90 минута - Ривалдиньо излезе на добра позиция, но вратарят спаси.

Край на мача - 1:0 за Левски