Берое записа убедителна победа с 4:1 срещу Ботев Гълъбово в първа контрола за тима през 2019-а година. Старозагорският тим бе съставен от много юноши, като Александър Томаш даде възможност на девет младоци да вземат участие в проверката. Каращият проби при „зелените” Майлсон влезе в игра през втората част и подаде за един от головете.

Следващият мач за Берое е на 20-и януари в турския курортен град Белек. Там тимът ще мери сили с румънския Астра Гюргево.

Иначе на стадион „Берое” гостите поведоха в резултата, когато Исус Ангелов откри резултата в 31-ата минута. Четири по-късно обаче Алфредо Мартинс изравни резултата. През втората част пък паднаха нови три гола за тима на Томаш. Първо в 64-ата минута Стоян Иванов изведе Берое напред след асистенция на Майлсон, а шест по-късно Мешка направи 3:1. В 74-ата минута пък Матеус Леони стреля добре от фаул и оформи крайния резултат в Стара Загора.

В контролата не взеха участие Иван Бандаловски, Мартин Камбуров, Ерол Алкан и Мартин Райнов. Проверката се състоя от две полувремена по 40 минути. Същевременно наставникът на заралии Александър Томаш даде възможност за изява на девет юноши.

Ботев Гълъбово изпусна да поведе в резултата в 25-ата минута, когато след центриране от корнер Иисус Ангелов стреля. Получи се рикошет и топката срещна напречната греда на вратата на Душан Перниш. Последваха две възможности пред Алфредо Мартинс. В 27-ата минута Никола Маринов комбинира с бразилеца, който стреля от добра позиция, но Пламен Колев плонжира и изби в корнер. Две по-късно Мартинс се възползва от грешка в отбраната на гостите, овладя топката, след което финтира защитник на Ботев, отправяйки хубав диагонален удар, но Колев отново спаси.

Ботев поведе в резултата в 31-ата минута с много красив гол на Иисус Ангелов. Юношата на Берое вкара топката в горния ляв ъгъл на Перниш с хубав далечен удар.

Берое веднага се опита да изравни резултата, но в 32-ата минута Александър Василев комбинира с Иван Минчев, пред когото се откри пространство в наказателното поле на Ботев, и стреля, но Пламен Колев се намеси решаващо и изби.

Берое изравни резултата в 35-ата минута. Защитниците на Ботев допуснаха нова грешка при разиграване в собствената половина и топката попадна у Рубен Бригидо, който навлезе в наказателното поле и стреля. Пламен Колев се разтегна максимално и изби, но след това топката попадна в Алфредо Мартинс, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Второто полувреме започна с два удара посока вратата на Берое, които Иван Гошев отрази. Берое поведе с 2:1 в 64-ата минута, когато Майлсон подаде на Стоян Иванов. Той отправи много хубав удар, а топката срещна десния страничен стълб на Ботев и влетя във вратата.

Берое вкара и трети гол в 70-тата минута. След центриране в наказателното поле на Ботев топката бе овладяна от Мешка, който стреля, ала първият му удар бе блокиран. Тя се върна в него и при втория вече вкара за 3:1. Старозагорци вкараха и четвърти гол в 74-ата минута, когато Матеус Леони с много хубав удар от фаул, от около 25 метра, прати топката в десния ъгъл на вратата на гостите.

Домакините завършиха мача с намален състав, след като Надим Ангелов получи травма.

Берое: Перниш (46’ - Гошев), Александър Василев (46’ – Метус Леони), Валентин Иванов, Надим Ангелов, Милен Желев (46’ – Стоян Вергиев) – Стоян Иванов, Ал. Цветков (46’ – Георги Маджаров) – Иван Минчев (46’ –Мартин Маринов), Рубен Бригидо (46’ – Мешка), Никола Маринов (46’ – Маилсон) Алфредо Мартинс (46’ – Калоян Петров)

Ботев Гълъбово: Пламен Колев - Цветелин Радев, Берсин Берсин, Катранков, Смилков – Коларов, Николов, Иван Винков, Рангел Абушев, Исус Ангелов, Георги Търтов