Берое победи Лудогорец II с класическото 3:0 в контролна среща. През първата част на двубоя, както и преди самата среща се изля проливен дъжд, което наводни терена.

Берое поведе в 12-ата минута, когато Борислав Цонев центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, където Камен Хаджиев беше изпуснат от футболистите на съперника и с глава отблизо вкара във вратата на Дамянов.

Берое удвои своята преднина в 21-ата минута, когато Иван Бандаловски направи добър пробив отдясно, след което центрира остро в наказателното поле на Лудогорец, а Георги Вълчев в опита си да изчисти си заби автогол. Три минути по-късно Берое можеше да реализира трети гол, Меска комбинира с Борислав Цонев, който изведе Мартин Камбуров на много добра позиция в наказателното поле на Лудогорец. Опитният нападател финтира един защитник и остана сам други Дамянов, но вратарят спаси и изби в корнер.

Берое вкара трети гол в 25-ата минута, когато Рубен Бригидо отправи удар от дистанция, Дамянов плонжира и изби, но право на пътя на Борислав Цонев, който отблизо в опразнената врата не пропусна да реализира.

Старозагорци можеха да вкарат и четвърти гол през първото полувреме, Рубен Бригидо взаимодейства много добре с Меска в 36-ата минута, след което последния отправи опасен удар, но Дамянов спаси.

В 50-ата минута Милен Желев центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Алфредо отправи много силен удар, но топката срещна десния стълб на вратата на Дамянов. Десет минути по-късно Олег Димитров стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 62-ата минута Ерол Дост отправи удар от дистанция, Аргилашки плонжира в десния ъгъл и спаси. Берое организира много добра атака в 76-ата минута, когато Вандерсон центрира в наказателното поле, Мартин Райнов свали с глава към Мартин Камбуров, който стреля, но вратарят на Лудогорец спаси.
Три минути по-късно Милен Желев центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Мартин Камбуров стреля с глава от трудна позиция и изпрати топката в аут.

Берое беше изключително близо да вкара четвърти гол в 83-ата минута, когато Вандерсон отправи удар от разстояние, топката срещна напречната греда и тупна около голлинията.

В крайна сметка Берое победи с 3:0, а следващата проверка на тима е срещу Ботев Гълъбово, като тогава ще бъде и представен тима за новия сезон.

Състави:

Берое: 23. Аргилашки (70-12. Перниш), 11. Иван Бандаловски (46-3. Милен Желев), 5. Алкан (75-14. Иванов), 26. Камен Хаджиев (46-27. Георги Ангелов), 19. Александър Василев (46 - 20. Матеус Леони), 10. Борислав Цонев (46-77. Вандерсон), 6. Александър Цветков (46- 8. Охене), 13. Иван Минчев (46-Мартин Райнов), 7. Меска (46- 91. Фирцулеску), 9. Камбуров, 28. Рубен Бригидо (46-16. Алфредо)

Лудогорец II: 66. Д. Дамянов, 87. Пр. Петров, 77. Георги Вълчев, 50. Ковачев, 76. Юсуфо, 34. Олег Димитров, 72. Ерол Дост, 64. Янков, 75. Милков, 31. Адриан Димитров, 80. Александров