Юношеският национален отбор на България (родени през 2005 г) отстъпи с 1:3 (0:2) на Гърция във втората си контролна среща. Попадението за България вкара крилото на Ботев (Пловдив) Константин Павлов в 47-ата минута. Преди два дни двата отбора завършиха 0:0 в първата проверка по между си. И двата отбора се подготвят за Елитния кръг на квалификациите, които са в края на март.

Във втората среща селекционерът Йордан Петков не можеше да разчита на играчите от Лудогорец (Рз) и Левски, тъй като клубовете си ги прибраха преди мача. Също така пък Михаил Цонев от ЦСКА 1948 се контузи и нямаше как да бъде използван, а по време на самата среща се контузи и снажният централен защитник Валентин Спасов.

В 23-ата минута Гърция излезе напред в резултата след точно изпълнена дузпа. Константинос Мавропулос вкара, след като съдията Стоян Арсов отсъди нарушение срещу Мариос Филон Таксиархис. След четири минути гърците удвоиха преднината си след грешка в българската защита. Мариос Филон този път се превърна в голмайстор, след като засече центриране в наказателното поле на нашия тим.

Българският отбор намали изоставането си още във 2-ата минута на второто полувреме, когато Стефан Трайков проби по лявото крило, комбинира с Борислав Маринов, откъдето топката отиде у Константин Павлов. Юношата на Ботев (Пловдив) стреля без да се бави и вкара за 1:2. В последната минута на срещата гръцкият отбор, който се отличаваше със сериозна физическа подготовка, вкара и третото си попадение чрез Димитриос Калоскамис.

Съставът на България: 12. Велизар Илиев, 7. Захари Атанасов, 4. Божидар Сидеров (55 – 6. Виктор Василев), 16. Дамян Йорданов, 11. Борислав Маринов, 18. Чунг Нгуен До (к), 10. Стефан Трайков, 17. Александър Петров (46 – 14. Константин Павлов), 21. Константин Грахльов, 22. Валентин Спасов (9 – 5. Росен Маринов), 9. Роберто Райчев