В четвъртък Берое финализира трансфера на Себастиан Вия в Индепендиенте Ривадавия. Колумбийският футболист прекара един полусезон в Стара Загора и се утвърди сред най-добрите футболисти в нашето първенство.

Той използва социалните мрежи, за да благодари на заралии. Благодаря на Берое, че ми даде възможност да играя в Европа. Винаги ще ви бъда благодарен", написа Вия, като сподели видео на вече бившия си отбор.

През тази нощ офанзивният футболист дебютира за Индепендиенте Ривадавия и беше в основата на победата с 1:0 над Химнасия Ла Плата у дома. Той асистира на Лаутаро Риос за единствения гол в мача в 37-ата минута.

Вия беше заменен в последните секунди на двубоя, а малко преди това Химнасия остана с човек по-малко.

Индепендиенте Ривадавия заема седмо място във временното класиране на аржентинското първенство с 10 точки.