Берое не повтори грешката от миналата година, когато отпадна още в първия кръг на Купата на България и елиминира Севлиево. Старозагорци се класираха за осминафиналната фаза на надпреварата, след като спечелиха с 2:0 гостуването на стадион „Раковски“.

Иван Иванов направи официален дебют за Берое, като започна като титуляр. Последното ново попълнение на старозагорци Марко Адамович също намери място в титулярния състав на Александър Томаш. Наставникът на Берое даде възможност за изява на голяма част от играчите, които по-рядко взимат участие в двубоите на „зелените“.

Берое поведе в 8-та минута, когато Емин Ахмед подаде към Драгош Фирцулеску в наказателното поле на Севлиево, а румънецът продължи към Камен Хаджиев, който реализира с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Севлиево можеше да изравни резултата в 10-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое Копаранов засече от въздуха, но топката срещна гредата.

Берое организира много опасна атака в 15-та минута, когато Борислав Цонев пусна отличен извеждащ пас към Антон Карачанаков, който излезе сам срещу Христо Христов, но вратарят на Севлиево успя да избие топката в корнер.

Берое удвои своята преднина в 17-та минута, когато Борислав Цонев открадна топката, след което напредна през цялата половина на съперника и навлезе в наказателното поле на домакините, след което намери непокрития Серджиу Негруц, който не сбърка сам срещу Христо Христов и реализира за 2:0.

Десет минути по-късно Драгош Фирцулеску отправи удар от около 20 метра, но Христов спаси. В 31-та минута Драгош Фирцулеску получи дълъг извеждащ пас, след което свали за Серджиу Негруц, който стреля от въздуха, но не затрудни Христов, който спаси.

Берое бе много близо до това да отбележи трети гол в 47-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Севлиево Негруц стреля с глава, топката рикошира в Копаранов, след което се удари в гредата и излезе в нов ъглов удар.

Берое пропусна невероятна възможност да вкара трети гол в 65-та минута, когато Серджиу Негруц бе изведен от бранител на домакините сам срещу Христов. Румънският нападател финтира вратаря на домакините и стреля, но топката срещна напречната греда. След това тя попадна в Денислав Станчев, който стреля, но бранител на Севлиево изчисти пред гол линията. Четири минути по-късно Емин Ахмед подаде към Денислав Станчев, който стреля, но Христов спаси.

Вратарят на Берое Михаил Михайлов се наложи да се намесва решаващо в 71-та минута, когато отрази удара на Альоша Илиев. Три минути по-късно пред Илиев се откри нова възможност, но ударът му премина над напречната греда и излезе в аут.

В 78-та минута Гавов изведе Нагруц на стрелкова позиция, а той отправи диагонален удар, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Емин Ахмед центрира в наказателното поле на Севлиево, където Веселин Пенев предостави топката на Гавов, а той шутира, но на сантиметри от левия страничен стълб.

Бойчев центрира от фаул в наказателното поле на Берое в 82-та минута, след което Благовест Ангелов засече топката с глава, но топката срещна страничния стълб на вратата на Михайлов.

Серджиу Негруц излезе сам срещу Христов в 86-та минута, но вратарят спаси удара на румънския футболист.

Борислав Цонев отправи хубав удар от фаул в 90-та минута, но Христов отново бе на мястото си и спаси.

Берое ще научи своя осминафинален съперник след изтеглянето на жребия, а двубоят ще се състои между 24-и и 26-и октомври.

Севлиево: 1. Христо Христов, 17. Мартин Ангелов (73′ – 6. Благовест Ангелов), 15. Иван Велев, 21. Емил Копаранов (к), 7. Павлин Иванов, 20. Тодор Чирпанов, 9. Альоша Илиев, 23. Явор Генчев (46’ – 8. Момчил Савов), 4. Радослав Бойчев (83′ – 5. Георги Иванов), 18. Добрин Петров; старши треньор: Милен Ванков

Берое: 1. Михаил Михайлов – 13. Емин Ахмед, 5. Павел Виданов (46’ – 14. Надим Ангелов), 6. Иван Иванов, 28. Веселин Пенев (к) – 26. Камен Хаджиев, 16. Марко Адамович – 11. Драгош Фирцулеску (69′ – 24. Никола Гавов), 10. Борислав Цонев, 71. Антон Карачанаков (53’ – 27. Денислав Станчев) – 21. Серджиу Негруц; старши треньор: Александър Томаш