Славия победи с категоричното 3:0 Берое в първия мач на двата тима от пролетния дял на шампионата. Срещата бе от 21-вия кръг на efbet Лига.

Два гола за „белите“ вкара Тони Тасев, а между неговите попадения Галин Иванов изпусна дузпа. Самият втори гол на Тасев също бе от наказателен удар. В края на мача Владимир Николов оформи крайното 3:0.

С победата столичният тим събра 24 точки на 11-ото място и е само на пункт от днешния си съперник. Освен изразителния успех, Славия си върна на заралии за загубата със същия резултат през август. Новата звезда на старозагорци Себастиян Вия записа първите си минути за тима, но не успя да помогне с каквото и да е на стадион "Александър Шаламанов" в "Овча купел".

startphoto.bg
53 снимки

Славия - Берое

източник: Sofascore.com

След само седем минути игра Славия поведе! Денислав Александров излъга противник на фланга и отправи безупречно центриране, на чийто край се озова Тони Тасев. Крилото плонжира и вкара топката във вратата на Берое с глава - 1:0.

Славия можеше да поведе с 2:0 в средата на полувремето, ако удар на Галин Иванов от дузпа се бе оказал по-точен. Опитният футболист получи право да изпълни наказателния удар след побутване в гръб на Енцо Еспиноса срещу Денислав Александров, ала прати топката в десния страничен стълб.

Около две минути след дузпата Джани Политино можеше да изравни. Латиносът обаче прати топката в аут с глава от близко разстояние.

В 37-ата минута втората отсъдена дузпа за "белите" вече се превърна в гол. Тони Тасев бе изведен сам срещу Ачиненели и вратарят препъна крилото. Авторът на първия гол Тасев застана зад топката и безпогрешно направи 2:0.

В средата на втората част Иван Минчев бе на сантиметри от много красив гол. Левичарят опита късмета си от около 25 метра и разтресе напречната греда. Минути преди него Алгара затрудни максимално Светльо Вуцов с удар от въздуха.

Десетина минути преди края на мача Славия окончателно уби интригата. Владимир Николов догони дълго подаване зад гърба на отбраната на Берое и с елегантен удар прехвърли Родриго Ачинели за 3:0.

FT / Славия - Берое 3:0
1:0 Тони Тасев 7`
2:0 Тони Тасев 37` (д)
3:0 Владимир Николов 83`

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев,17 Ерол Дост, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов, 7 Денислав Александров, 88 Тони Тасев, 20 Николай Христов

Треньор: Златомир Загорчич

Берое: 23 Родриго Ачинели, 3 Франко Рамос, 5 Лучиано Скуадроне, 12 Темитопе Акинжонгунла, 15 Енцо Еспиноза, 17 Карлос Алгара, 24 Стефан Гаврилов, 20 Карлос Пачаме, 22 Себастиян Вия, 10 Джани Политино, 91 Вини Трибуле

Треньор: Хосе Луис Ачиари