Берое успя да излъже Пирин насред Благоевград с 3:2 в истински трилър от 2-ия кръг на efbet Лига. Алиун Фал откри резултата още след 7 минути игра. Седем минути по-късно Красимир Станоев изравни от дузпа. Станислав Костов даде аванс на своя тим в 24-та минута, оформяйки пълния обрат. Все пак обаче, пет минути преди края на мача Омар Сако изравни, за да огорчи хората по трибуните на стадион "Христо Ботев". Крайният резултат оформи Джуинейт Али в 90-та минута.

Резултатът беше открит след няма и седем игрови минути. След чудесно конструирана атака Алиун Фал получи страхотно центриране от десния фланг, след което прекара топката между краката на неубедителния Петър Петров.

Авансът обаче не просъществува дълго, след като ВАР насочи вниманието на съдиите към игра с ръка на Реан Даскалов. Главния съдия Радослав Гидженов действително сметна след проверката с ВАР, че дузпа е имало и веднага посочи към точката. Красимир Станоев застана зад топката и беше безпощаден за 1:1.

Головото шоу през първата третина на този мач не спря до там обаче. В 24-та минута, след страхотна работа с гръб към вратата на Станислав Костов, стрелецът направи двойно подаване със Станислав Манолев и в крайна сметка завърши за 2:1.

Минути преди края на полувремето се получи сериозно сдърпване между играчите на двата тима, в което замесени се оказаха Килиан Лебон и Светослав Дяков. В крайна сметка всичко се размина с няколко жълти картона.

Две минути след рестарта на мача се стигна до голям шанс за домакините. След страхотно обръщане на Станислав Костов той намери с превъзходен извеждащ пас Спас Георгиев, който обаче не уцели вратата очи в очи с Нордин Бакер.

В 64-та минута гостите имаха претенции за дузпа на свой ред. Страхотна контраатака за Берое, след която Кукула се строполи в наказателното поле на Пирин, но ВАР потвърди, че дузпа няма.

Тринадесе минути по-късно Берое можеше да стигне до изравняване. След извеждащ пас на Александър Цветков Илиян Стефанов се оказа очи в очи с Петър Петров, но младият страж на "орлетата" се справи по най-добрия начин, за да предотврати опасността.

В 84-та минута положението на благоевградчани се влоши, след като Спас Георгиев си изкара глупав втори жълт, съответно червен картон.

В 85-та минута все пак "заралии" стигнаха до изравнителното попадение. След центраране от свободен удар на Симеон Мечев, резервата Омар Сако се оказа на правилната позиция, за да вкара за 2:2.

Драмата се оказа пълна и в последните секунди на редовното време феновете в Благоеград претърпяха огромен удар. След нова многоходова атака отдясно Илиян Стефанов успя да намери Джинейт Али, чийто не особено чист удар хвана Петров неподготвен за 3:2.

Пирин - Берое 2:3

0:1 - Алиун Фал (7)

1:1 - Красимир Станоев (14, д)

2:1 - Станислав Костов (24)

2:2 - Омар Сако (85)

2:3 - Джунейт Али (90)

Ето и съставите на двата тима:

Пирин: Петър Петров, Петър Занев, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Стилиян Николов, Венци Бенгюзов, Светослав Дяков, Юлиян Попев, Красимир Станоев, Мохамед Брахими, Станислав Костов;

Берое: Нордин Бакер, Александър Цветков, Илиян Стефанов, Реян Даскалов, Александър Василев, Камен Хаджиев, Серкан Юсеин, Симеон Мечев, Стив Фуртадо, Килиан Лебон, Алиун Фал;