Отборът на Берое победи ЦСКА с минималното 1:0 в любопитен мач от 22-и кръг на родната efbet Лига. Победното попадение за старозагорци бе дело на Мартин Камбуров от дузпа, който със своя 250-и гол в българския футбол съвсем отказа шампионските амбиции на "червените". Срещата бе по-специална и за наставника на "зелените" - Димитър Димитров, който записа двубой №471 като треньор в родния елит.

Двата тима влязоха предпазливо в срещата и изчакваха своя момент. В 9-ата минута Гаюс Макута отправи първия точен удар в мача, но Густаво Бусато се справи без проблем.

В 17-ата минута Греъм Кери и Адалберто Пеняранда комбинираха добре по левия фланг, но Георги Ангелов се намеси решително и изби топката в последния момент.

Натискът на гостите от София продължи и само две минути по-късно Кери затрудни максимално Генадий Ганев с изпълнение от пряк свободен удар. Стражът отрази, но не успя да избие по най-добрия начин и позволи добавка на противника, при която обаче не последва нищо опасно.

В 36-ата минута беройци получиха правото да изпълняват пряк свободен удар след нарушение срещу Стив Фуртадо. Именно той изпълни свободния удар, но центрира право на главата на Амос Юга. В края на първата част старозагорци пропиляха добра възможност за откриване на резултата.

Стив Фуртадо центрира към наказателното поле, където Мартин Камбуров остави топката за Джуниет Али, който обаче стреля твърде неточно.

Антон Узунов
57 снимки

Втората част стартира с повече здрави индивидуални единоборства, отколкото с голови възможности. В 66-ата минута Греъм Кери стреля от пряк свободен удар право в ъгъла на Генадий Ганев, който реагира добре и отрази.

В 75-ата минута дойде страхотна възможност за гостите, която обаче отново бе пропиляна. Енрике финтира противников съпреник и подаде към Тиаго, който отклони за Греъм Кери, но ирландецът не успя да нанесе удар.

В края на срещата страстите се покачиха. Густаво Бусато извърши нарушение срещу Алиун Фал, чуквайки го с коляното, заради което Драгомир Драганов посочи бялата точка в полза на Берое. От щаба на ЦСКА изразиха своите претенции, но решението на рефера бе окончателно. С изпълнението се нагърби Мартин Камбуров, който с мощен удар прибави още един гол в головата си сметка в родния елит.

В последните минути "червените" направиха всичко възможно да изравнят резултата и да си тръгнат поне с точка от Стара Загора. Петър Занев вкара топката в мрежата на Ганев, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Така момчетата на Бруно Акрапович пропиляха златен шанс да се доближат до водача в класирането - Лудогорец, след като вчера "орлите" спретнаха хикс с Царско село, след като реферът се зачете редовен гол на шампионите. Разликата между двата отбора остава 9 точки. Берое, от своя страна, събра 36 точки.

Берое - ЦСКА КР 1:0
1:0 Мартин Камбуров (д.) 87'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов, 91. Мартин Камбуров (к)

Треньор: Димитър Димитров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 9. Адалберто Пеняранда, 9. Петър Занев (к), 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 4. Мено Кох, 28. Пламен Гълъбов, 30. Жорди Кайседо

Треньор: Бруно Акрапович

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Берое", Стара Загора