Пирин и Берое завършиха наравно 0:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора изиграха доста скучен мач на „Христо Ботев” в Благоевград, в който голове не паднаха, а това беше закономерно с оглед на показаното на терена от двата отбора.

Най-интересната ситуация беше в средата на второто полувреме, когато удар на Преслав Йорданов срещна гредата. Малко по-късно нападателят пропусна да се разпише от удобна позиция.

Така нито един от двата отбора не успя да излезе от кризата, в която се намира с победа. Позитивното за Берое беше, че отборът не загуби далеч от дома, след като преди срещата беше в серия от пет поредни поражения. Точката беше първа за новия треньор на заралии Николай Киров след две загуби в предишните мачове, в които водеше тима. „Орлетата” пък вече са в серия от четири мача без успех в елита.

Старозагорци остават на 10-о място във временното класиране с 12 точки, докато Пирин е предпоследен с 8 точки.

Start-photo.bg
45 снимки

Първата добра възможност пред една от двете врати се откри пред капитана на Берое Симеон Мечев. Халфът напредна през центъра и отправи удар, който премина покрай вратата. В 13-ата минута Рука проби отляво и центрира в наказателното поле, като топката срещна тялото на Вячеслав Велев. Защитникът на гостите имаше претенции за дузпа, но повторенията показаха, че топката срещна тялото на украинеца.

В 20-ата минута "орлетата" бяха близо до гол. Петър Занев беше изпуснат от защитата на гостите след центриране от корнер. Защитникът отправи удар с глава, който мина над вратата на Иван Караджов. Шест минути по-късно Серкан Юсеин се включи в атаката на своя отбор. Халфът беше оставен непокрит в наказателното поле и успя да засече центриране на Рука, но стреля много неточно.

В 31-ата минута топката стигна до Радослав Цонев пред наказателното поле. Халфът реши мигновено да стреля, но не намери очертанията на вратата.

Първият точен удар в мача дойде в 55-ата минута. Тогава Цонев проби през центъра и намери Станислав Костов. Наадателят успя да овладее топката пред Томас Фонтен и да шутира, но не затрудни Караджов. Четири минути по-късно Димитър Пиргов шутира от далечна дистанция, но в аут.

В 67-ата минута гредата спаси заралии. Иван Тасев се пребори за топката и намери Макрецкис отдясно. Латвиецът центрира в наказателното поле, където резервата Преслав Йорданов опита акробатичен удар, но топката срещна дясната греда.

В 75-ата минута Цонев засече с глава меко центриране на Занев, но не затрудни Караджов. Минута по-късно Занев със страхотен пас изведе Йорданов сам срещу вратаря. Нападателят се опита да преодолее стража на гостите, но отправи удар право в него.

След последния съдийски сигнал феновете на Пирин отново призоваха Красимир Петров да подаде оставка.

Пирин - Берое 0:0

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов (62 - 10. Славчо Шоколаров), 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски (62 - 7. Китан Василев), 5. Николай Бодуров /к/, 3. Петър Занев, 17. Радослав Цонев, 20. Чебраилс Макрецкис (87 - 23. Казуки Такахаши), 29. Станислав Костов (62 - 9. Преслав Йорданов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 8. Емил Янчев, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 9. Преслав Йорданов, 10. Славчо Шоколаров, 6. Юлиян Попев

Треньор: Красимир Петров

Берое: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов (89 - 15. Георги Динков), 5. Томас Фонтер, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин (74 - 11. Стив Траоре), 10. Абубакар Тунгара (89 - 9. Луизиньо), 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев /к/, 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев (38 - 77. Божидар Пенчев)

Резерви: 23. Иван Гошев, 9. Луизиньо, 11. Стив Траоре, 15. Георги Динков, 18. Митко Митков, 44. Николай Николаев, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Николай Киров

Ж.к.: Вячеслав Велев, Александър Дюлгеров (Пирин); Димитър Пиргов (Берое)