Царско село победи с 1:0 Берое  в мач от междинния 25-и кръг в efbet Лига и задълбочи кризата в Стара Загора. Гола вкара Андерсон Кордейро в 90-ата минута. Така тимът на Димитър Димитров-Херо остава без победа от 21 март, когато спечели срещу ЦСКА. Тъмните облаци над Аязмото се сгъстиха, тъй като при загуба в последния кръг от редовния сезон, отборът може да изпадне от топ 6.

Lap.bg
19 снимки

Мачът започна в лежерно темпо, но още в 8-ата минута пред Кийлън Лебон се откри добра възможност, но ударът му не намери очертанията на вратата на Джони Пласид. Четири минути по-късно многоходова комбинация на "царете" завърши с опасен шут на Дилан Мертенс, който бе избит в корнер.

В средата на първата част се чуха гръмотевици на стадиона под Аязмото, а дъждът се усили. Това затрудни двата отбора, които трудно намираха начин да притесняват вратарите. В заключителните минути преди почивката домакините се активизираха, но ударите на Лебон, Ангелов и Стефанов не намериха целта.

По време на почивката дъждът спря и второто полувреме започна при далеч по-добри условия. Първото положение бе пред вратата на Перниш, но ударът на Мертенс в 49-ата минута бе разочароващ. В 52-ата минута домакините бяха близо до гола, след като Джони Пласид проспа центриране от фаул. Резервата Димо Бакалов обаче с глава не намери очертанията на вратата.

Берое Царско село

източник: sofascore.com

Головата немощ на домакините принуди треньора Димитър Димитров-Херо да пусне в игра ветерана Мартин Камбуров още в 53-ата минута. 9 минути след появата си на терена нападателят можеше да се разпише, но Джони Пласид излезе навреме и парира удара му.

В 69-ата минута грешка на вратаря Душан Перниш едва не доведе до откриване на резултата. Стражът на Берое напусна наказателното си поле в опит да пресече дълъг пас на Мертенс към Стефан Христов, но лошото му избиване даде възможност на резервата на Царско село да продължи атаката. Близо до аутлинията той се справи с Хасани, навлезе навътре в терена и шутира в далечния ъгъл. Перниш обаче се разтегна и се реваншира за грешката си секунди по-рано.

Десет минути преди края Кукула пропусна да се превърне в герой за Берое, след като получи подарък от Джони Пласид и защитниците пред него. Гостите показаха неразбирателство при центриране на Александър Василев отляво и топката кацна на главата на резервата на Берое, който обаче не уцели вратата.

Гостите нанесоха своя удар в последната минута чрез Андерсон Кордейро. Улисани в атака, старозагорци бяха хванати неподготвени от една контраатака, при която Емануил Манев поднесе топката на тепсия на Андерсон и той донесе трите точки на Царско село.

В добавеното време на мача Емануил Манев можеше да вкара и втори гол за гостите, но техничният му удар от пряк свободен удар срещна гредата. Секунди след последния съдийски сигнал прехвърчаха искри между Иван Бандаловски и Илиас Хасани, а в разправията се включиха играчи и треньори от двата отбора. Страстите бързо бяха охладени, а защитникът на Царско село получи жълт картон.

БЕРОЕ 0:1 ЦАРСКО СЕЛО

Берое: 12 Душан Перниш /к/ - 5 Теди Мезаг 11 Алиун Фал 18 Илиас Хасани 19 Александър Василев 20 Стив Фуртадо 21 Кийлън Лебон 22 Октавио 25 Георги Ангелов 29 Еривалдо 94 Илиян Стефанов

Резерви: 1 Християн Василев - 2 Джуниет Али 7 Димо Бакалов 9 Мартин  Камбуров 23 Ерсон Диас Коста 27 Крум Стоянов 73 Иван Минчев

Треньор Димитър Димитров

Царско село: 30 Джони Пласид - 3 Мартин Кавдански 4 Ивайло Марков 8 Панайотис Лука 10 Лъчезар Балтанов 11 Андерсон Кордейро 14 Христо Попадийн 17 Реян Даскалов /к/ 20 Димитър  Костадинов 25 Дилан Мартенс 93 Иван Бандаловски

Резерви: 1 Михаил Иванов - 22 Луис Педро 98 Лесли Де Са 21 Емануил Манев 44 Карим Роси 9 Стефан Христов