Отборът на Берое допусна втора поредна загуба след старта на плейофите в efbet Лига. Днес старозагорци отстъпиха на Арда с резултат 0:2 в мач от първата шестица на 28-ия кръг в efbet Лига. В герой за гостите се превърна нападателят Тонислав Йорданов, който откри в 40-ата, а в 78-ата минута оформи и крайния резултат след точно изпълнена дузпа.

Marin Bonev / LAP.bg
21 снимки

Арда беше по-добрият тим на терена през целия двубой и имаха още няколко отлични възможности да си тръгнат и с по-убедителен резултат. Старозагорци пък продължиха тежката си серия и тимът вече няма победа в последните си шест двубоя.

В класирането Арда остава четвърти с актив от 48 точки, с десет повече от ЦСКА 1948, който обаче е с два мача по-малко. Берое е шести с 37. В следващия кръг възпитаниците на Николай Киров приемат именно "червените", докато "заралии" гостуват на Локомотив Пловдив.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / РЕЗУЛТАТИ / ПРОГРАМА

Отзивите след двубоя:

Киров: Все още не съумяваме да доразвием атаките си

Треньорът на Берое: Направих си изводи кои хора са още тук и кои вече ги няма

Йорданов: Мога да поставя висока оценка на всички, без тях нямаше как да вкарам

Първата опасност в срещата дойде в четвъртата минута, когато Кийлън Лебон навлезе отдясно в наказателното поле и намери Илиян Стефанов, който стреля, но бе блокиран.

Три минути след това Арда имаше отличен шанс да поведе в резултата. Милен Желев бе изведен отдясно очи в очи с Душан Перниш. Футболистът на гостите напредна в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но покрай вратата.

В 12-ата минута Румен Руменов получи топката отляво, влезе в наказателното поле, финтира Илиас Хасани и шутира, но в ръцете на Перниш. Впоследствие се оказа, че футболистът на Арда е бил и в положение на засада. В ответната атака Гаюс Макоута проби по фланга за Берое, но финалното му подаване беше разочароващо.

Арда продължи да е по-активният тим и в 29-ата минута Тонислав Йорданов стреля силно от пряк свободен удар в дъгата пред наказателното поле, но над вратата на Перниш.

Логичното се случи и Арда материализира превъзходството си пет минути преди края на първата част. Тогава гостите организираха добра атака, при която Иван Тилев изведе отдясно Деян Лозев. Бившият футболист на Левски напредна по крилото и центрира към далечната греда, където Георги Ангелов остана под топката, а Тонислав Йорданов засече отблизо с глава и отбеляза за 0:1.

До края на полувремето Берое натисна и на два пъти имаше шанс да изравни, но първо Алекс Петков блокира опасен удар на Иван Минчев отблизо, а в самия край на частта вратарят Иван Караджов спаси опасен удар на Гаюс Макоута.

За начачото на втората част бяха извършени две промени в тима на Берое. Димо Бакалов и Джунейт Али замениха Гюс Макоута и Илиян Стефанов.

В началните минути на второто полувреме домакините опитаха да наложат натиск, но така и не успяваха да стигнат до чиста голова ситуация.

В 53-ата минута Александър Василев центрира отляво в наказателното поле, където Мартин Камбуров стреля с глава, но над вратата.

След точно часи игра "заралии" отново имаха отличен шанс за изрявняване на резултата. Лебон задържа добре топката отляво и центрира към далечната греда, където Камбуров овладя на гърди и шутира към близкия ъгъл, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

В средващите минути темпото на игра спадна драстично и ситуациите пред двете врати липсваха.

Арда имаше шанс в 72-ата минута, когато Деян Лозев за пореден път се включи отлично в предни позиции и центрира отдясно в наказателното, където Йорданов стреля с глава, но над вратата на Перниш.

Кърджалийци решиха всичко в двубоя с втори гол в 78-ата минута. Иван Тилев центрира топката в наказателното поле, където Джунейт Али събори Мартин Костадинов, а главният съдия Георги Кабаков отсъди наказателен удар. Зад топката застана Йорданов, който прати Перниш в противоположния ъгъл – 0:2.

Берое имаше шанс да намали пасива си в 84-ата минута, когато след центриране от корнер Кукула засече отлично топката с глава, но тя премина на сантиметри от дясната греда на Караджов.

До края срещата се доиграваше, като домкините опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но безуспешно.

FT | БЕРОЕ – АРДА 0:2

0:1 Тонислав Йорданов 40'

0:2 Тонислав Йорданов (дузпа) 78'

Жълти картони: Иван Коконов (Арда) 38', Румен Руменов (Арда) 81'

Стартови състави на двата отбора:

БЕРОЕ (4-1-4-1): 12. Душан Перниш (к) – 25. Георги Ангелов, 18. Илиас Хасани, 5. Теди Мезаг, 19. Александър Василев - 6. Александър Цветков - 10. Гаюс Макоута, 94. Илиян Стефанов, 73. Иван Минчев, 21. Кийлън Лебон - 9. Мартин Камбуров

Старши треньор: Петър Колев

АРДА (4-3-3): 12. Иван Караджов (к) – 4. Милен Стоев, 24. Алекс Петков, 20. Деян Лозев - 11. Александър Георгиев, 80. Лъчезар Котев, 19. Румен Руменов, 8. Милен Желев - 33. Иван Тилев, 17. Иван Коконов - 98. Тонислав Йорданов

Старши треньор: Николай Киров