Отборът на Берое допусна тежко поражение от Локомотив Пловдив с резултат 0:3 в трета си контролна среща от зимната подготовка. В 14-ата минута точен бе Кристиан Илич, а в 37-ата Момчил Цветанов удвои за гостите. В 57-ата минута Димитър Илиев направи резултата класически и офирми крайния резултат.

Беройци започнаха срещата по-активно. В седмата минута домакините организираха добра атака, но опитът за извеждащо подаване към Еривалдо бе осуетен от Момчил Цветанов, който успешно спря нападението на старозагорци. Локо Пд отвърна с удар на Кристиан Илич, но Генадий Ганев се намеси и опази вратата си.

Още в 10-ата минута Димитър Димитров бе принуден да прави смяна, тъй като Илиас Хасани се контузи и даде знак, че няма да успее да продължи срещата и бе заменен от юношата на Берое Георги Маджаров.

Малко по-късно "смърфовете" организираха добра атака, главно действащо лице в която бе Лукас Салинас. Бразилецът успя да изпревари двама от "зелената" отбрана, пусна страхотно подаване към Димитър Илиев, който на свой ред подаде към Кристиан Илич. За хърватина остана само да чукне топката, откривайки резултата.

Доминацията на Локо се запази и две минути по-късно Футболист №1 на България за 2020 година опита мощен удар от дистанция, но стражът на Берое внимаваше и изби топката.

В 37-ата минута "смърфовете" удвоиха аванса си. Димитър Илиев достигна до дълго подаване и пусна топката към останалия на празна врата Момчил Цветанов, който с лекота изпрати кълбото в мрежата на Ганев.

В края на първата част двата тима се поизнервиха, домакините дори имаха претенции за дузпа, но съдията подмина ситуацията и отборите се оттеглиха при резултат 2:0 за Локо.

LAP.bg
27 снимки

В 57-ата минута Момчил Цветанов напредна по левия фланг, подаде на Умарбаев, който веднага продължи към Димитър Илиев и капитанът на пловдивчани изстреля неспасяем удар към десния горен ъгъл, покачвайки резултата на 0:3.

В 68-ата минута Еривалдо стреля с глава, но над вратата.

Пет минути след това Гаюс Макоута шутира малко пред наказателното поле, но Пиргов улови.

В минутите до края на двубоя Берое опита да стигне до почетно попадение, като създаде няколко по-опасни ситуации, които обаче не доведоха до очаквания резултат.

Така при приключи и срещата при резултат 0:3.

КР | Берое - Локо Пд   0:3
0:1 Кристиан Илич 14'
0:2 Момчил Цветанов 37'

0:3 Димитър Илиев 57'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Берое: Генадий Ганев, Карлос Охене, Кукула, Георги Ангелов, Георги Динков, Илиас Хасани, Александър Василев, Кийлън Лебон, Стив Фуртадо, Еривалдо, Иван Минчев;

Локо Пловдив: Мартин Луков, Давид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Кристиан Илич

Стадион: Спортна база "Берое"