Отборът на Черно море постигна своята трета победа в тазгодишния шампионат. „Моряците“ спечелиха с 2:0 срещу Берое в Стара Загора. За старозагорци и Петър Хубчев това е трета загуба от пет срещи.

Първото попадение за тима, воден от Илиан Илиев отбеляза Евгений Сердюк от дузпа в 26-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Лукас Мартинс срещу Мади Кета. За своя фал бразилецът получи и червен картон след кратко съвещание между главния съдия Георги Иванов и ВАР.

В самия край на двубоя Николай Златев удвои на опразнената от Караджов врата при една контраатака на своя тим.

Павел Данев
94 снимки

След само 5-6 минути игра "моряците" можеха да открият. Виктор Попов получи пас от дълбочина и стреля по диагонал, но Иван Караджов умело отрази в ъглов удар, спирайки десния краен бранител от втори гол за сезона. Пет минути след това отново една дълга топка затрудни заралии. Сердюк поучи от Босанчич, но прехвърлящият му удар бе прекалено висок. Малко по-късно дойде и отговорът на старозагорци. Траоре стреля от 13-14 метра с вътрешната част на ходилото, но неточно.

В 22-ата минута Мади Кета получи извеждащ пас, премина покрай Караджов и се гласеше да нанесе голов изстрел, но бе съборен от Лукас Мартинс. Първо реферът показа жълт картон, но след преглед с ВАР отмени решението си и изгони бразилеца.

От отсъдения 11-метров наказателен удар за нарушението срещу Кета, Евгений Сердюк бе безкомпромисен и откри.

Първата интересна ситуация през втората част дойде 10 минути след нейното начало. Курьор засече центиране, но Караджов улови. Малко повече от четвърт час след това Мечев центрира опасно от фал, но Дюлгеров внимаваше и не позволи кълбото да навести мрежата му.

В добавеното време на двубоя Сердюк се откъсна и отбеляза във вратата на Караджов, но след спирането на топката в мрежата се оказа, че е бил в нередовно положение и попадението не бе зачетено. Златев можеше да удвои в края, но след като спечели 60-70 метра на спринт, диагоналният му удар мина встрани.

Дълбоко в добавеното време 17-годишният Николай Златев, влязъл като резерва за "моряците", се възползва от излизането на стража Иван Караджов и вкара в опразнената врата за 2:0.

FT / Берое - Черно море 0:2

0:1 Евгений Сердюк 26`(д)

0:2 Николай Златев 90+4`

Берое: 1 Иван Караджов, 2 Димитър Стоянов, 3 Димитър Пиргов, 6 Руи Коимбра , 7 Лукас Мартинс, 8 Серкан Юсеин, 9 Луизиньо Да Силва, 10 Абубакар Тунгара, 11 Стив Траоре, 14 Стилиян Николов, 16 Симеон Мечев

Наставник: Петър Хубчев

Черно море: 25 Иван Дюлгеров , 3 Живко Атанасов, 15 Петар Босанчич, 6 Виктор Попов, 2 Цветомир Панов, 71 Васил Панайотов , 7 Матеус Клементе, 20 Мади Кета, 19 Матиас Курьор, 8 Мазир Сула, 9 Евгений Сердюк

Наставник: Илиан Илиев