Берое срази с 2:0 като гост Локомотив Пловдив в мач от 29-я кръг на efbet Лига. Двете попадения за старозагорци отбеляза легендата на пловдивчани Мартин Камбуров, който вече е с 235 гола в българския шампионат и се приближава все повече до вечния рекорд на Петър Жеков, който е с 253.

Lap.bg
22 снимки

Още в първата минута Малонга получи топката в наказателното поле, овладя на гърди и стреля по диагонала, но в аут.

В петата минута Петър Витанов бе намерен от Малонга в наказателното, но в последния момент топката му бе избита от краката в корнер. След това самият конгоанец засече топката със задна ножица при центрирането, но в аут.

В 13-ата минута Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле, но ударът на Масоеро с глава мина над вратата.

В 35-ата минута Николай Николаев извърши нарушение в близост до тъча. Макоута опита директен удар, но Малонга изби в корнер. След него отново конгоанецът сложи край на опасността.

10 минути след това легендата на Локомотив Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Пиргов, но ударът му срещна стената.

В 57-ата минута Октавио бе съборен в наказателното поле и съдията даде дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който я прати в центъра на вратата за 234-я си гол в българския елит.

В 72-ата минута Камбуров бе изведен на стрелкова позиция зад отбраната, но нападателят стреля в главата на Пиргов.

4 минути по-късно Александър Цветков проби по левия фланг, след което стреля, а Камбуров отклони чукна леко топката, насочвайки я във вратата за 235-ото си попадение в елита.

В 88-ата минута възпитаниците на Димитър Димитров получиха правото да изпълнят свободен удар. Макоута стреля, но опитът му срещна стената.

Стартова 11-ка на Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Милош, Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Николай Николаев, Йосип Томашевич, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Доминик Малонга.

Резерви: Кристиан Томов, Акинсола Акиниеми, Миховил Клапан, Момчил Цветанов, Анте Аралица, Валентино Пулиезе, Дейвид Малембана.

Стартова 11-ка на Берое: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Гаюс Макоута, Алиун Фал, Александър Василев, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Иван Минчев.

Резерви: Иван Гошев, Георги Маджаров, Никола Маринов, Зоран Йосипович, Октавио Мантека.

Стадион: "Локомотив"

Главен съдия: Николай Колев