Хебър победи с 3:1 Берое в мач от седмия кръг на efbet Лига. Атанас Кабов откри от дузпа в 11-ата минута, Набил Макни удвои в 56-ата минута с четвъртия си гол от началото на сезона. Леандро Годой (65) върна надеждите на заралии от 11-метров наказателен удар, но резервата Олексий Збун уби интригата с трети гол за пазарджиклии пет минути преди края. Победата бе първа този сезон за тима от Пазарджик, който с 4 точки изпревари ЦСКА в класирането.

Повече от едно полувреме заралии играха с 10 души, след като още в 39-ата минута директен червен картон получи капитанът Франко Рамос, който влезе неразчетено с бутоните в главата на Набил Макни. В края на мача за втори жълт картон бе изгонен и съотборникът му Леандро Годой.

Двубоят се игра в Стара Загора, тъй като ремонтните дейности на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик продължават.
Отборът на Берое влезе по-активно в срещата и в началните минути топката по-често се задържаше в половината на Хебър. Въпреки това първата ситуация дойде пред вратата на старозагорци. Центриране от пряк свободен удар доведе до единоборство във въздуха между Скуадроне и Мартин Михайлов, при което бранителят на Берое го препъна отзад. Първоначално Волен Чинков не отсъди нищо, но след намесата на ВАР бе привикан пред монитора край тъчлинията. След като изгледа ситуацията, реферът посочи без колебание бялата точка. Зад топката застана Атанас Кабов, който със силен удар прати топката в долния десен ъгъл на Артур Мота, който хвана ъгъла, но не успя да спаси - 1:0 за Хебър.

В 39-ата минута Берое остана с 10 души, след като капитанът на тима Франко Рамос получи директен червен картон. В опита си да играе с топката бранителят удари с крак в главата Набил Макни и логично беше изгонен. Нападателят на Хебър пък бе превързан и доигра срещата с бинтована глава.

Контраатака в 56-ата минута хвана отбора на Берое неподготвен.  Душан Вукович напредна по лявото крило и с диагонален пас намери Набил Макни, който си освободи място за изстрел и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Артур Мота за 2:0!

В 65-ата минута и Берое получи правото да изпълни дузпа, отново след проверка с ВАР. Вратарят на Хебър - Петър Дебърлиев се опита да избие топката, но не успя да играе с нея и удари в лицето Сареги с ръка. От бялата точка Леандро Годой с прякор Кошмара прати топката в средата на вратата и върна Берое в мача.

Пет минути преди края две от резервите на Хебър убиха интригата в мача. Кристиан Андонов майсторски изведе Олексий Збун сам срещу вратаря Артур Мота и украинецът не сгреши - 3:1.

В последната минута от редовното време Берое остана с 9 души на терена, след като Леандро Годой получи втори жълт картон и бе изгонен. Решението на съдията го вбеси и той си изпусна нервите, а след това влезе в спор и с хора от пейката на съперника.

efbet Лига

FT .

3 : 1

• 11’ (д) Атанас Кабов
  • 56’ Набил Макни
  • 85+2’ Олексей Збун
  • 65’ (д) Леандро Годой
  • Край на мача - 3:1 за Хебър!

90+5'
  • Берое остава с 9 души! Леандро Годой получи втори жълт картон и е изгонен.

90'
  • 3:1 за Хебър! Резервата Кристиан Андонов изведе отлично друг играч, влязъл от пейката Олексий Збун сам срещу вратаря на гостите и той не пропусна да вкара трети гол във вратата на Берое.

85+2'
  • Жълт каптон за Лучиано Скуадроне от Берое.

81'
  • Още една промяна за тима от Пазарджик - Душан Вукович излиза, Георги Стайков влиза

74'
  • Смяна в Хебър - Октай Хамдиев отстъпва мястото си на Олексий Збун.

69'
  • Пропуск за Берое! Карлос Алгара шутира опасно от дистанция, но топката премина покрай вратата.

69'
  • Промяна в Берое - влиза Викторио Вълков, излиза Оиер Сариеги.

66'
  • 2:1! Берое върна едно попадение чрез Леандро Годой от дузпа! 11-метровият наказателен удар бе отсъден след преглед с ВАР, който показа, че при центриране от ъглов удар вратарят Дебърлиев удря с юмрук в лицето Ойер Сариеги. От бялата точка Леандро Годой прати топката в средата на вратата и върна Берое в мача.

65'
  • Спасяване на Петър Дебърлиев! Резервата Франциско Сагардия бе изведен зад защитата на Хебър и стреля от движение, но вратарят се разтегна и изби.

61'
  • Жълт картон за защитника на Хебър - Мартин Михайлов.

59'
  • Гооол! 2:0 за Хебър с гол на Набил Макни! Душан Вукович блесна със страхотна асистенция, след като разсече по ширина отбраната на съперника, за да изведе Набил Макни на стрелкова позиция. Нападателят си нагласи топката и с плътен удар в близкия ъгъл изненада Артур Мота.

56'
  • Жълт картон за още един играч на Берое - Хуан Саломони.

48'
  • Другата смяна в състава на символичните гости е Карлос Алгара, който заема мястото на единствения българин сред титулярите Стефан Гаврилов.

46'
  • Две промени в Берое - първата е влизането в игра на Франсиско Сагардия за свметка на Джани Политино.

46'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+3'
  • Жълт картон за Енцо Еспиноса от Берое.

45+3'
  • Червен картон за Берое! Капитанът Франко Рамос, бе изгонен след безумно влизане. В опита си да играе с топката бранителят удари с крак в главата Набил Макни и логично беше изгонен. Нападателят на Хебър пък бе превързан и доигра срещата с бинт на главата.

39'
  • Претенции за дузпа от футболистите не Берое! Леандро Годой падна на тревата при единоборство с Мартин Михайлов след центриране отдясно.

36'
  • Пропуск на Енцо Еспиноза! Той отправи удар с глава след меко центриране на Оиер Сареги, но топката мина над вратата.

29'
  • 1:0 за Хебър! Атанас Кабов бележи от дузпа, която бе отсъдена след намесата на ВАР. Защитникът на Берое Скуадроне в опита си да изчисти топката на границата на наказателното поле, изрита отзад Мартин Михайлов, което не бе забелязано от Волен Чинков. След като реферът прегледа ситуацията на монитора, не се поколеба да посочи бялата точка.

11'
  • Още един играч на Хебър има нужда от лекарска помощ - Мартин Михайлов излиза извън терена.

8'
  • Още в началните минути вратарят на Хебър - Петър Дебърлиев се нуждае от медицинска помощ. Той изпревари Леандро Тодой, който в опита си да стигне първи до топката го закачи.