ЦСКА 1948 се върна на победния път след поражението от ЦСКА в миналия кръг. „Червените“ победиха с 3:1 Берое и вече са с 48 точки на третата позиция - пет зад втория Лудогорец.

Дежурният голмайстор за столичани Ивайло Чочев откри с глава още в 10-ата минута - попадение №17 за халфа през кампанията. Елитон Джордж отбеляза втори гол за ЦСКА 1948 в 35-ата минута, но пък Вини Трибуле върна едно попадение само 60 секунди по-късно.

Десетина минути преди края на срещата Густаво Каскардо си изкара втори жълт картон за нарушение срещу Чочев, а само няколко минути по-късно Георги Русев уби интригата с гол за 1:3.

Заралии все още нямат победа през 2023 година. Старозагорският тим е 13-ти с 21 точки, а зад него дебнат Пирин с 19 и Хебър с 16. Челната десетка към този момент приключва с Ботев Пловдив, който има в актива си 26 пункта.

start-photo.bg
100 снимки

Берое - ЦСКА 1948

източник: Sofascore.com

Първият удар в мача дойде от Спас Георгиев в осмата  минута. Веднага след спасяването на Даниел Наумов обаче бе вдигнат флага на страничния съдия - засада.

ЦСКА 1948 откри в 10-ата минута. На първа греда Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер, надскачайки Вини Трибуле и прати топката в мрежата на Иван Караджов - 0:1.

Старозагорци можеха бързо да върнат гола, ако Наумов не бе отразил опасен удар с глава на Зария Ламбулич. В средата на полувремето Спас Георгиев опита още един удар от дистанция, но топката мина встрани от вратата на гостите.

В 35-ата минута ЦСКА 1948 поведе с 2:0 и отново корнер се оказа криптонитът за Берое - Педриньо центрира, Евгений Сердюк отклони с глава на първа греда, а на около два метра от голлинията Елитон бе заел добра позиция и засече.

Заралии реагираха веднага след втория гол на ЦСКА 1948 и още в следващата минута върнаха едно попадение. Добра акция на "зелените" отдясно стигна до Спас Георгиев, който "качи" топката на главата на Трибуле, а нападателят от няколко метра не сбърка за 1:2.

В началото на втората част Кръстев нахлу в наказателното на "червените", но бързо бе обграден и не успя да нанесе удар. В 53-ата Божидар Пенчев стреля от удобна позиция, но Наумов се справи.

Георги Русев едва догони едно извеждащо подаване и опита удар от малък ъгъл, но Караджов бе застанал добре. В момента на удара на крилото страничният съдия вдигна флага си за засада, но играта не спря.

LAP.bg
25 снимки

В средата на частта отново Русев имаше шанс за удар, но реши да подава и сбърка. Минута след това фрапантен пропуск направи Евгений Сердюк, който надбяга Педро Енрике и остана сам срещу Караджов, но с по-слабия си десен крак не уцели вратата. Старозагорци отвърнаха с много опасно центриране на Спас Георгиев, което едва не се озова във вратата на Наумов, който подцени ситуацията. Вини Трибуле дебнеше наблизо, но не успя да нанесе удар.

Десетина минути преди края на редовното време Густаво Каскардо получи втори жълт картон. Десният краен бранител закъсня за едно единоборство и застъпи по доста неприятен начин Ивайло Чочев.

Ради Кирилов се включи добре отляво и излезе на стрелкова позиция, макар и с малък ъгъл. Крилото опита да промуши топката между краката на Караджов, но стражът остана стабилен и спаси.

В следващата атака прошка нямаше и ЦСКА 1948 направи 1:3. Георги Русев избяга на "зелената" отбрана и останал очи в очи с Караджов намери долния десен ъгъл на опитния вратар.

FT / Берое - ЦСКА 1948 1:3

0:1 Ивайло Чочев 10`

0:2 Елитон Джордж 35`

1:2 Вини Трибуле 36`

1:3 Георги Русев 86`

Берое: 73 Иван Караджов, 2 Густаво Каскардо, 3 Гомес Сана, 5 Зария Ламбулич, 6 Макс Челич, 16 Симеон Мечев, 17 Спас Георгиев, 18 Клайдер Машедо, 21 Винни Трибулет, 77 Божидар Пенчев, 98 Тонислав Йорданов

Треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 87 Симеон Петров, 14 Елитон Джордж, 2 Джонатан Перейра, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 20 Ангел Бастунов, 11 Бирсент Карагарен, 25 Евгений Сердюк, 8 Педро Енрике