Ботев Враца задълбочи кризата в Берое, след като го победи с 2:0 у дома в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Врачани записаха първи успех от четири мача насам, а головете бяха дело на Чавдар Ивайлов (17) и Венцислав Христов (44). За старозагорци двубоят беше пети пореден без победа, както и осми далеч от дома от началото на сезона. Успехът на домакините можеше да бъде и по-изразителен, след като гол на Клери Сербер беше отменен в добавеното време.

С успеха Ботев събра 14 точки и заема 11-о място във временното класиране. Берое е с точка по-малко на 13-о място.

start-photo.bg
82 снимки

Срещата ще бъде изгледана на живо от шефа на Съдийската комисия Виктор Кашай. Иначе двубоя започна равностойно. В началните секунди на мача Иван Караджов улови слаб удар на Венцислав Христов. Берое отговори с шут над вратата на Серкан Юсеин.

В 17-ата минута Ботев поведе. Чавдар Ивайлов преодоля Анисе и напредна през центъра. Футболистите на гостите оставиха много свободно пространство на халфа, който с отличен удар в долния десен ъгъл матира вратаря за 1:0. Четири минути след това Ивайлов изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата, но шутира над гредата.

В 38-ата минута Мартин Кавдански се пребори за топката след изпълнение на фал и отправи удар, който не затрудни Караджов. Малко след това Диего Фераресо опита да изненада противниковия страж, но топката премина покрай вратата.

В 44-ата минута Венцислав Христов удвои. Томас Фонтен сбърка в центъра, като не успя да избие топката, а я подари на домакините. От това последва извеждащ пас на Мирослав Маринов за Христов, който надбяга Димитър Пиргов и с удар в далечния ъгъл вкара за 2:0.

В началните минути на втората част работа за Караджов и Костов нямаше. В 58-ата минута Симеон Мечев шутира от около 15 метра, но топката профуча покрай вратата. В добавеното време на мача врачани вкараха трети гол, който обаче беше отменен заради засада. Стефан Гаврилов получи отдясно, но беше зад отбраната, след което пусна пас за връхлитащия в наказателното поле Клери Сербер, а последният прати топката във вратата.

Ботев Враца - Берое 2:0

1:0 Чавдар Ивайлов (17)

2:0 Венцислав Христов (44)

Ботев Враца: 76 Красимир Костов 23 Браян Мендоса 3 Мартин Кавдански 4 Луиз Фелипе 8 Диего Фераресо 6 Антонио Георгиев 17 Чавдар Ивайлов 19 Браян Переа (68 - 23. Сантияго Монтоя)15 Мирослав Маринов (81 - Жан-Пиер да Силва) 9 Даниел Генов 91 Венцислав Христов (81 - Клери Сербер)

Треньор: Даниел Моралес

Берое: 1 Иван Караджов 3 Димитър Пиргов 5 Томас Фонтен (77 - 14. Стилиян Николов) 6 Руи Коимбра (77 - 44. Николай Николаев) 8 Серкан Юсеин 9 Луизиньо 11 Стив Траоре (46 - 7. Лукас Мартинс) 13 Анисе Абел (70 - 2. Димитър Стоянов) 16 Симеон Мечев 17 Спас Георгиев 77 Божидар Пенчев (46 - 18. Митко Митков)

Треньор: Николай Киров

Ж.к: Даниел Генов, Чавдар Ивайлов (Ботев Враца); Томас Фонтен, Божидар Пенчев, Симеон Мечев (Берое)

Съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: "Христо Ботев"