Берое победи с 1:0 Септември София в последния мач за първия кръг на efbet Лига. Така заралии започнаха новия сезон с минимален успех, дошъл след гол на Сантиаго Годой през второто полувреме.

За новака в елита предстои гостуване на Черно море, докато тимът от Стара Загора ще приеме Локомотив София в следващия кръг.

start-photo.bg
64 снимки

Срещата започна спокойно, като чисти положения липсваха пред двете врати. В 11-ата минута Хуан Пинеда се справи с двама футболисти на Септември по десния фланг и центрира. Подаването му стигна до Алберто Салидо, който стреля с глава, но над вратата.

В 33-ата минута дойде и най-добра възможност за заралии, превърнала се в автогол. Стигна се до разбъркване след корнер пред Шейтанов. Тогава Скуадроне атакува топката, докато стражът на домакините беше излязъл напред. В крайна сметка с топката игра Франк Ландри и тя се озова в собствената му врата. ВАР обаче се намеси и показа, че има засада на Скуадроне, който влияеше на играта, така че попадението бе отменено.

Второто полувреме започна добре за заралии. В 46-ата минута Уерик Каетано опита с трудно изпълнение да затрудни Димитър Шейтанов, но топката прелетя встрани от целта.

В 51-ата минута пък Сантиаго Годой засече центриране отляво и стреля с глава покрай Димитър Шейтанов за 1:0.

Пет минути след това Мартин Христов опита изстрел от сериозна дистанция, като изпълнението му не затрудни Артур Мота.

Може би най-добрата възможност за Септември дойде в 70-ата минута. След отлична комбинация на домакините топката стигна до току-що влезлия Кевин Беманга. Той стреля от границата на наказателното, но стражът на Берое изби с чудесна намеса.

Шест минути след това нов шанс се откри пред Кевин Беманга, който стигна до отбита топка и стреля, но неточно.

До края на мача нямаше други положения и така Берое спечели с минималното 1:0 и си тръгна с трите точки от София.

efbet Лига

FT .

0 : 1

• 51’ Леандро Годой
  • Край на срещата!

90+3'
  • Жълт картон за Карлос Алгара.

88'
  • Смяна - Александър Джамов заменя Жан Пиер Да Силва.

81'
  • Смяна - Енцо Еспиноса заменя Жорди Говеа

81'
  • Артур Мота получи жълт картон за бавене на играта.

80'
  • Нова възможност се откри пред Кевин Беманга, който стигна до отбита топка и стреля, но неточно.

76'
  • Смяна - Франко Минго сменя Алберто Салидо

74'
  • Смяна - Джани Политино влиза на мястото на Уерик Каетано.

74'
  • След добра комбинация на домакините топката стигна до току-що влезлия Кевин Беманга. Той стреля от границата на наказателното, но стражът на Берое изби с чудесна намеса.

70'
  • Смяна - Кевин Беманга заменя  Страхиня Керкез.

68'
  • Смяна - Валентин Доцев заменя Виктор Очаи.

68'
  • Жълт картон за Хуанка Пинеда.

68'
  • Смяна - Стефан Гаврилов излиза, а Сегудно Пачаме влиза в игра.

59'
  • Мартин Христов опита изстрел от сериозна дистанция, като изпълнението му не затрудни Артур Мота.

56'
  • ГОООООЛ! Сантиаго Годой засече центриране отляво и стреля с глава покрай Димитър Шейтанов за 1:0.

51'
  • Уерик Каетано опита с трудно изпълнение да затрудни Димитър Шейтанов, но топката прелетя встрани от целта.

46'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+2'
  • Две минути добавени към пъврата част

45+1'
  • Жълт картон! Получава го Мартин Христов от Септември София.

41'
  • Стигна се до разбъркване след корнер пред Шейтанов. Тогава Скуадроне атакува топката, докато стражът на домакините беше излязъл напред. В крайна сметка с топката игра Франк Ландри и тя се озова в сосбтвената му врата. ВАР обаче се намеси и показа, че има засада, така че попадението бе отменено.

33'
  • Пореден ъглов удар за гостите, но отново нищо опасно за стража на Септември.

31'
  • Ивайло Михайлов се впусна в страхотен индивидуален рейд, навлезе в наказателното на заралии и реши да подава, вместо да завършва сам. Именно тогава Скуадроне се намеси добре и изби.

25'
  • Салидо изпълни корнер и намери Уерик, който се опита да отправи топката към вратата на Димитър Шейтанов, но в крайна сметка го направи много неточно.