Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 като гост. Срещата беше от 26-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в срещата вкара Джани Политино в 89-ата минута. Така заралии записаха трети мач без загуба, като спечелиха два от тях. В същото време старозагорци задълбочиха кризата в днешния си съперник, който не знае какво е победа през пролетта.

С успеха възпитаниците на Хосе Луис Ачиари събраха 32 точки и заемато 10-о място във временното класиране. ЦСКА 1948, за който загубата беше четвърта поредна, все още е шести с 37 точки.

startphoto.bg
73 снимки

Първата добра възможност за гол се откри пред домакините. Радослав Кирилов получи подаване в наказателното поле, но от удобна позиция заложи на силата и прати топката високо над вратата. В 11-ата минута Неделко Пишчевич подаде към Симеон Димитров, който му върна топката, а сърбинът от около 12 метра потърси далечния ъгъл, но не затрудни Артур Мота.

Минута след това Талис пусна страхотен извеждащ пас към Джонатан отляво. Бразилецът навлезе в наказателното поле и потърси Радослав Кирилов на далечната греда, но капитанът на домакините се размина с топката.

В 20-ата минута Берое пропусна първата си добра възможност в мача. Себастиян Вия демонстрира страхотен поглед над играта, след като овладя топката в центъра. Колумбиецът с отлично подаване намери Франсиско Сагардия, който овладя в наказателното поле и от удобна позиция опита силен шут, който премина опасно покрай вратата.

В 32-ата минута Талис получи топката на около 20-25 метра от вратата. Бразилецът имаше много пространство пред себе си и опита силен удар в долния десен ъгъл, но Мота успя да избие в корнер. Малко след това шут на Пишчевич от далечна дистанция не намери целта. В 37-ата минута и Педриньо не успя да намери очертанията на вратата с удар от около 12-13 метра.

В последните минути на първата част гостите погледнаха по-смело към вратата на своя съперник. В 43-ата минута Дамян Йорданов опита удар извън наказателното поле, който след рикошет излезе в корнер. След неговото изпълнение Франко Минго опита удар, който беше блокиран.

Втората част започна с удар от далечна дистанция на Талис, който мина над вратата. В 53-ата минута заралии пропуснаха отлична възможност да поведат. Реян Даскалов сбърка в центъра на терена, а топката се озова в Себастиян Вия. Звездата на гостите с чудесен пас между краката на Росен Божинов изведе Франсиско Сагардия сам срещу Петър Маринов. Уругваецът обаче се забави и беше застигнат от Даскалов, който му попречи да нанесе голов удар.

В 57-ата минута Радослав Кирилов се справи елегантно с Дамян Йорданов отляво, навлезе към наказателното поле и пусна остър пас, при който Карлос Алгара можеше да си вкара автогол, но Артур Мота внимаваше и спаси. Минута след това Петър Маринов се справи с удар от далечна дистанция на Себастиян Вия.

В 62-ата минута Берое осъществи опасна контраатака, след като Карлос Алгара отне топката от Пишчевич. Кълбото се озова в Себастиян Вия отдясно, а колумбиецът напредна, премина през Росен Божинов и нанесе удар от малък ъгъл, който Петър Маринов изби в корнер. След неговото изпълнение Франко Минго отправи опасен удар с глава, но над вратата.

Десет минути след това центриране на далечната греда на Талис достигна до Педриньо. Бразилецът веднага шутира, но топката беше блокирана от Дамян Йорданов. В 76-ата минута Педриньо отправи поредния удар към вратата на Артур Мота, но и този път не затрудни бразилския вратар.

Минута след това Себастиян Вия проби отляво и намери Дамян Йорданов, който от точката на изпъление на дузпа не успя да отправи хубав удар. В 82-ата минута Вия се справи лесно с Божинов отляво и центрира към далечната греда, където резервата Роналдо Камара отправи неточен удар. Малко след това колумбийската звезда на гостите преодоля Реян Даскалов в центъра на терена, а защитникът на "червените" го фаулира преди да е изострил атаката на съперника. Даскалов вече имаше жълт картон, като гостите поискаха втори такъв. Петър Кузев обаче не санкционира играча на ЦСКА 1948.

В 87-ата минута Педриньо навлезе в наказателното поле отляво и отправи силен удар, който Мота успя да избие.

В 89-ата минута Берое нанесе своя удар. Хуан Пабло Саломони отне топката от Педриньо пред своето наказателно поле, а бразилецът поиска нарушение. Десният защитник подаде към Себастиян Вия, който от своя страна изведе влезлият преди секунди в игра Джани Политино сам срещу Петър Маринов. Вратарят спаси първия удар на халфа, но топката се върна в аржентинеца, който не сбърка от втория си опит - 0:1.

До края на двубоя ЦСКА 1948 опита натиск, но така и не създаде нищо интересно пред вратата на Артур Мота.

ЦСКА 1948 - Берое 0:1

0:1 Джани Политино (89)

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 2. Джонатан, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов /к/, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев (63 - 20. Антонио Вутов), 87. Симеон Димитров

Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 9. Бирсент Карагарен, 14. Теодор Иванов, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев

Треньор: Николай Панайотов

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго , 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа /к/, 9. Франсиско Сагардия (73 - 91. Вини Трибуле), 11. Уерик Каетано (88 - 10. Джани Политино), 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (80 - 98. Роналдо Камара), 21. Дамян Йорданов (80 - 25. Муса Диало), 22. Себастиян Вия

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 8. Хавиер Силго, 10. Джани Политино, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Ж.к: Реян Даскалов, Джонатан, Антонио Вутов (ЦСКА 1948); Себастиян Вия, Жорди Говеа, Хуан Пабло Саломони, Артур Мота (Берое)

Съдия: Петър Кузев

Стадион: "Витоша", Бистрица