Берое спечели с 2:0 срещу Септември в мач от първия кръг в групата на изпадащите в efbet Лига. Головете вкараха Тонислав Йорданов (28-дузпа) и резервата Уерди Мара (62). За столичани това бе осма поредна загуба и отборът остава на предпоследната позиция в класирането-
Изненадващо по-активно в двубоя влязоха гостите от София, но Симеон Александров и Мартин Стоянов не успяха да се възползват от грешки на бранители в "зелено". Не беше изминал и четвърт час, когато треньорът на домакините Николай Киров бе принуден да прави смяна. Густаво Каскардо получи разтежение и бе заменен със Спас Георгиев. В 20-ата минута зрителите видяха и първия опасен удар в мача, след като Кристиян Пешов посрещна избита топка пред наказателното поле и шутира от воле, но топката не намери вратата на Берое.

Домакините поведоха с първия си удар в мача в 28-ата минута. Тогава бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Асен Георгиев и зад бялата точка застана Тонислав Йорданов. Нападателят на Берое изненада Шейтанов с топовен шут в средата на вратата, при който стражът на Септември дори не реагира, въпреки че топката мина над главата му - 1:0.

Второто полувреме започна с удар на нападателя на гостите Мартин Петков, който засече с глава центриране на Мартин Стоянов, но топката излезе в аут.

В 62-ата минута домакините удариха за втори път. Отлична контраатака изведе отляво Васил Василев, който напредна и пусна по земя към нахлуващия в наказателното поле Уерди Мара. За албанеца, появил се на терена секунди по-рано, бе детска игра да прати топката в опразнената врата на Шейтанов за 2:0.

Включилият се много активно Уерди Мара опита интересен шут с левия крак в 77-ата минута, който обаче бе неточен. В 85-ата минута Асен Георгиев бе изпуснат от бранителите на Берое и нанесе изстрел, който премина встрани от вратата на домакините. Малко след това Иван Караджов си поигра с огъня, опитвайки се да финтира Атанас Кабов и с голяма доза късмет успя да запази топката.

Победата изкачи Берое на първото място в групата на изпадащите отбори с 30 точки. Старозагорци обаче могат да бъдат изместени утре, ако Ботев Враца победи Спартак Варна. Септември е предпоследен с 22 точки, на 5 пред “соколите”.