Берое се сгромоляса у дома срещу Арда, записвайки изненадваща загуба с 0:1. Трите точки за тима от Кърджали донесе Ради Василев с гол от дузпа в 42-ата минута. Домакините изпуснаха да стигнат поне до равенство, след като в 82-ата минута Мартин Камбуров не успя да вкара от бялата точка.

Гостите от Кърджали влязоха нервно в мача и трудно излизаха от своята половина в първите 20-ина минути. Гол на Берое в 16-ата минута пък бе отменен правилно заради засада. Центриране на Педро Еуженио бе отклонено с глава от Мартин Камбуров и дебнещият Ахмед Тоуба бутна топката зад гърба на Караджов. Повторенията категорично показаха, че той е бил в положение на засада. Футболистите на Берое имаха игрови превес, но трудно стигаха до голови положения. Ще се запомни ударът на Рубен Бригидо в 9-ата минута и още няколко опасни центрирания.

Постепенно тимът на Стамен Белчев изравни играта и вси по-често поглеждаше към вратата на домакините. Наложи се на два пъти Душан Перниш да напуска наказателното си поле, за да спира опасни атаки. Три минути преди почивката Арда стигна до попадение. Дълъг пас на Александър Георгиев отляво намери Деян Лозев в наказателното поле. Атакуващият футболист на гостите овладя топката и принуди Александър Василев да го фаулира. Ради Василев не трепна при изпълнението от бялата точка и откри резултата.

Секунди преди почивката старозагорци поискаха защитникът на Арда Илиас Хасани да бъде изгонен за много груб фаул срещу Педро Еуженио, но реферът Владимир Вълков показа благосклонност и му вдигна само жълт картон.

Въпреки направените смени от Димитър Димитров-Херо, играта на Берое забуксува още повече през втората част. Няколко индивидуални изяви на резервата Вандерсон и Ибрахима Конте дадоха надежда на феновете, които до последно подкрепяха отбора.

С приближаването на края на мача плеймейкърът на Берое Иван Минчев започна все по-често да ръкомаха към съотборниците си, недоволен от факта, че съиграчите му не се откриват и няма с кого да комбинира. Старозагорци така и не намираха решение срещу компактната игра на гостите в дефанзивен план.

И тогава на сцената отново излезе Мартин Камбуров. Ветеранът провокира капитана на Арда Пламен Крумов да го фаулира в наказателното поле и получи правото да изпълни дузпа. Нападателят стреля в опразнения ъгъл от Караджов, но не уцели вратата.

Пропускът от бялата точка обезвери напълно домакините, които опитаха няколко удара в оставащото време, но до гол не се стигна и Арда си тръгна с трите точки.

БЕРОЕ - АРДА 0:1

Голмайстор: 0:1 Радослав Василев (42)

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 3. Милен Желев, 59. Ахмед Тоуба, 19. Александър Василев, 6. Александър Цветков, 73. Иван Минчев, 17. Ибрахима Конте, 77. Педро Еуженио, 28. Рубен Бригидо, 9. Мартин Камбуров-капитан
Старши треньор Димитър Димитров

АРДА: 1. Иван Караджов, 22. Атанас Кръстев, 24. Илиас Хасани, 71. Пламен Крумов-капитан, 25. Матеус Леони, 25. Дарен Сидоел, 27. Емил Мартинов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 99. Радослав Василев