Берое победи с 6:2 Атлетик Куклен в контролна среща, играна на тренировъчния терен над стадион „Берое“. Точни за „зелените“ бяха Франсиско Политино, Вини Трибуле, Дамян Йорданов, Себастиан Вия, Федерико Санети и Роналдо Камара.

В четвъртата минута на двубоя Себастиан Вия нахлу отляво в наказателното поле на Атлетик Куклен и се опита с прострелен пас да намери Вини Трибуле, но той не успя да засече топката.

Три минути след това Себастиан Вия центрира от корнер, а Хуан Пабло Саломони стреля с глава, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Владислав Димитров.

Франко Минго с диагонален пас намери Вия в 10-ата минута. Колумбиецът подаде към Енцо Еспиноса, който центрира в наказателното поле на Атлетик Куклен, където Дамян Йорданов стреля с глава от трудна позиция, но над напречната греда в аут.

Берое организира много добра атака в 17-ата минута. Вия подаде много добре между линиите към Сегундо Пачаме, а той изведе Вини Трибуле сам срещу вратаря, но камерунският нападател стреля слабо в ръцете на Димитров.

Секунди по-късно Пачаме стреля опасно, но на сантиметри над напречната греда в аут.

Берое поведе с 1:0 в 18–ата минута. Вия получи много пространство в наказателното поле на Куклен, след което пусна на празна врата на Политино, който не пропусна да вкара.

Съдията свири дузпа за гостите от Куклен в 19-ата минута за нарушение на Темитопе Акинжогунла срещу Рангел Игнатов. Зад топката застана Рангел Игнатов, който стреля вдясно, а Родриго Ачинели се хвърли вляво.

Еспиноса допусна грешка в 25-ата минута, която позволи на Рангел Игнатов да напредне и стреля от малък ъгъл в аут.

Себастиан Вия центрира от корнер в наказателното поле на Куклен в 29-ата минута, Саломони стреля с глава, но Димитров спаси.
Берое поведе с 2:1 в 30-ата минута. Трибуле получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Куклен, напредна и този път не пропусна да вкара.

В 37-ата минута Пачаме стреля от границата на наказателното поле, но Димитров се намеси и спаси.

Три минути по-късно Вия отправи много хубав удар от фал, но топката премина на педя над напречната греда .

Берое поведе с 3:1 в 44-ата минута. Вия отне топката от играч на Атлетик и пусна перфектен пас към Дамян Йорданов, който сам срещу Димитров стреля покрай него, пращайки топката във вратата му.

В началото на втората част в игра се появиха Артур Мота, Станислав Йовков, Лучиано Скуадроне, Стефан Гаврилов и Федерико Санети на местата на Родриго Ачинели, Хуан Пабло Саломони, Франко Минго, Сегундо Пачаме и Франсиско Политино.

В 47-ата минута Темитопе Акинжогунла центрира в наказателното поле, а Трибуле стреля с глава, но над напречната греда.

В 49-ата минута Карлос Алгара стреля от дистанция, но встрани от десния страничен стълб.

В 51-ата минута след консултация между съдиите свириха дузпа за Берое за нарушение срещу Трибуле. Вия изпълни дузпата, пращайки топката в средата на вратата за 4:1.

Берое поведе с 5:1 в 54-ата минута. Еспиноса пусна много добър пас към Вия, който напредна, влезе в наказателното поле, но вместо да стреля подаде на Федерико Санети, който беше сам срещу вратаря и с удар под напречната греда опъна мрежата.

В 60-ата минута Хосе Луис Ачиари извърши още смени в състава си. В игра се появи и Роналдо Камара, който е пред подпис с Берое. Освен него на терена влязоха Илиян Стоянов, Стефанос Антониу, Александър Петров, Денислав Станчев и Хавиер Естебан-Силго.

Берое увеличи аванса си на 6:1 в 67-ата минута. Роналдо Камара отне топката в средата на терена, преодоля един играч, след което прехвърли вратаря и вкара в неофициалния си дебют за Берое.

В 81-ата минута Федерико Санети открадна една топка и подаде на Хавиер-Естебан Силго, който отблизо стреля в аут.

В 86-ата минута Лучиано Скуадроне сбърка при подаването към Мота и подари гол на Иван Лазаров.

Следващата контрола на Берое на 31 януари срещу втородивизионния Марица Пловдив.

Състави:

БЕРОЕ: Родриго Ачинели (45 – Артур Мота), Темитопе Акинжогунла (60 – Илиян Стоянов), Франко Минго (45 – Лучиано Скуадроне), Хуан Пабло Саломони (45 – Станислав Йовков), Енцо Еспиноса (60 – Стефанос Антониу), Карлос Алгара (60 – Александър Петров), Сегундо Пачаме (45 – Стефан Гаврилов), Франсиско Политино (45 – Федерико Санети), Дамян Йорданов (60 – Роналдо Камара), Себастиан Вия (60 – Хавиер Естебан Силго), Вини Трибуле (60 – Денислав Станчев)

Атлетик Куклен: Владислав Димитров, Мартин Иванов, Никола Данчев, Юлиян Романов, Янко Гюзелев, Сердарски, Калоян Панов, Алекс Колев, Иван Лазаров, Рангел Игнатов, Мирослав Манев