Позакъсалият тим на Берое прекъсна серията си от шест срещи без успех. Заралии победиха Арда с 2:0 в Стара Загора. Това е и първа победа на Николай Киров начело на „зелено-белите“.

Головете за старозагорският отбор, който с този успех събира 16 пункта на 11-а позиция отбелязаха дебютантът Вини Трибуле и най-конвертируемият играч в състава Абубакар Тунгара. Гостите от Кърджали пък допускат шестата си загуба през кампанията. Момчетата на Александър Тунчев са на 9-о място с 23 точки.

startphoto.bg
100 снимки

Берое - Арда

източник: Sofascore.com

Двубоят под Аязмото започна равностойно, като преобладаваше битката по терена, а не головите ситуации. На два пъти кърджалийци стреляха към вратата на Берое, но крайно неточно. В 16-ата минута Лъчезар Котев опита късмета си от малък ъгъл, но изкара в аут, а малко преди него и Ковачев опита идентично изпълнение. Заралии отвърнаха с удар Серкан Юсеин с глава, но в аут.

Първият точен удар в мача бе дело на Тонислав Йорданов в 26-ата минута. Караджов обаче показа добър рефлекс и изби в ъглов удар. Малко след изминаването на половин час игра дойде най-чистият шанс - Тунгара засече от воле центриране от ъглов удар, но за негово нещастие топката попадна точно в краката на Господинов.

LAP.bg
16 снимки

В началото на втората част заралии поведоха. Те отнеха в центъра от Юруков и Вини Трибуле напредна бързо в половината на гостите, освободи си място за стрелба и с удар в долния ляв ъгъл матира Господинов.

В 63-ата минута Светослав Ковачев вкара гол с много красив удар с левия крак, но се намираше в положение на засада.

Само няколко минути след това Стив Траоре бе препънат в наказателното поле, а Радослав Гидженов отсъди дузпа. Зад топката застана Абубакар Тунгара, но Анатоли Господинов парира 11-метровия наказателен удар. При добавката боаче малиецът бе безпогрешен за 2:0.

FT / Берое - Арда 2:0

1:0 Вини Трибуле 47`

2:0 Абубакар Тунгара 68`

Берое: 1 Иван Караджов, 3 Димитър Пиргов, 5 Томас Фонтен, 6 Руи Коимбра, 8 Серкан Юсеин, 10 Абубакар Тунгара, 14 Стилиян Николов, 16 Симеон Мечев, 17 Спас Георгиев, 21 Винни Трибулет, 77 Божидар Пенчев

Наставник: Николай Киров

Арда: 1 Анатолий Господинов, 3 Умар Сако, 8 Милен Желев, 9 Тонислав Йорданов, 10 Светослав Ковачев, 20 Деян Лозев, 24 Алекс Петков, 33 Иван Тилев, 70 Христо Иванов, 77 Илия Юруков, 80 Лъчезар Котев

Наставник: Александър Тунчев