Берое победи с минималното 1:0 у дома Царско село, а историческият двубой от седмия кръг в шампионата ще се запомни с паметното попадение на Мартин Камбуров. Нападателят на старозагорци се разписа четвърт час преди края на редовното време и вече има 254 гола, с което стана най-резултатният футболист в елита на България, изпреварвайки Петър Жеков (253 гола).

В десетата минута Камбуров се засуети в наказателното поле на столичани, след като беше изведен сам срещу Янко Георгиев, а гостите отвърнаха с неточен изстрел на Сашо Александров. В допълнителното време на първата част Александър Василев подаде към Кийлън Лебон, който шутира над вратата.

Антон Узунов
64 снимки

Второто полувреме започна със сериозен натиск за "зелено-белите". Стив Фуртато изведе Тунгара в наказателното поле, той му върна обратно топката, но футболистът от Кабо Верде направи голям пропуск, а ударът му беше избит от голлинията от Лъчезар Балтанов.

Няколко секунди след това Омар Сако засече с глава центриране от ъглов удар, но Янко Георгиев улови кълбото. В 55-ата минута Мартин Камбуров се възползва от грешка в защитата на гостите и се откъсна сам срещу вратаря Георгиев.

Иван Бандаловски го фаулира пред наказателното поле и получи червен картон. В 75-ата минута Янко Георгиев опита да изчисти топката, но допусна груба грешка. Топката достигна до Камбуров, който с лекота реализира във вратата на Царско село за рекордното попадение.

Две минути преди края на редовното време Миси Мезу беше изведен сам срещу Нордин Бакер, но нидерландецът се намеси решително и не позволи топката да влезе в мрежата. Успехът изкачи отбора от Стара Загора на трето място с актив от 12 точки, докато Царско село остава на десета позиция с 6 точки.

Берое - Царско село 1:0

1:0 Камбуров 74'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 1 Нордин Бакер, 17 Реян Даскалов, 5 Омар Сако,  26 Камен Хаджиев, 19 Александър Василев, 6 Александър Цветков, 30 Серкан Юсеин, 20 Стив Фуртадо, 21 Кийлън Лебон, 27 Абубакар Тунгара, 9 Мартин Камбуров

Треньор Петър Колев

ЦАРСКО СЕЛО: 1 Янко Георгиев, 25 Александър Александров, 6 Иван Бандаловски, 21 Венцислав Василев, 77 Луи Нганиони, 10 Лъчезар Балтанов, 88 Никола Колев, 12 Лукас Диас, 93 Васил Шопов, 20 Петър Атанасов, 29 Миси Мезу