Етър продължава с победите, побеждавайки с 1:0 като гост Берое в контролна среща. Мачът се игра на спортната база "Берое" в Стара Загора.

Двата отбора направиха бърз и динамичен двубой с остри атаки към двете врати. Етърци започнаха много напористо и можеха да открият резултата още след началния сигнал. Кольо Станев напредна отдясно и центрира, но Алдаир бе изпреварен пред вратата, като топката бе избита в корнер. В 3-ата минута пък Симеон Мечев нанесе първия точен удар в мача, като стреля от средна дистанция, а вратарят на Берое Ганев, макар и неуверено, успя да улови.

Първата възможност за домакините бе в 10-ата минута – Александър Василев напредна отляво и стреля по диагонала, но покрай далечната греда. Пет минути по-късно капитанът на етърци Здравко Илиев проби на скорост отдясно и центрира към Кнежевич, защитник на Берое игра с ръка в пеналта, но дузпа не последва.

В 18-ата минута Стив Фуртадо стреля в близкия ъгъл, но Господинов спаси. Стражът на Етър се прояви и малко по-късно – след центриране отляво последва меле пред вратата, но той улови, а бе извършено и нарушение срещу него. До почивката опасностите пред вратите понамаляха, но за гостите първо Хубчев центрира отляво и Милчо Ангелов стреля с глава, но неточно, а в27 минута Конте падна пред пеналта и реферът отсъди фаул, който етърци оспорваха, а от него Иван Минчев стреля край гредата.

След почивката в игра влязоха Христо Иванов, Яни Пехливанов и Дуде Ндонгала, а по-късно и Венелин Филипов, Николас Фемиа и Иван Петков. Етър поведе в 48-ата минута – Симеон Мечев центрира отляво и Милчо Ангелов с глава прехвърли вратаря Душан Перниш за 0:1. След получения гол домакините натиснаха и потърсиха изравняване. Три възможности имаше пред Еривалдо – той първо отдясно центрира остро пред голлинията, но Кацаров чисти, после бе изведен опасно и стреля от малък ъгъл на сантиметри от гредата, а негов удар с глава излезе в аут.

Етър можеше да удвои в 72-ата минута – Ндонгала центрира отляво от фаул и Яни Пехливанов с глава прати топката в напречната греда.

Етър: Анатолий Господинов, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Здравко Илиев, Алдаир Ферейра, Симеон Мечев, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Кольо Станев, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич (Христо Иванов, Венелин Филипов, Николас Фемиа, Яни Пехливанов, Иван Петков, Дуде Ндонгала, Юлиян Райков).

Берое: Генадий Ганев, Карлос Охене, Кукула, Ибрахима Конте, Илиас Хасани, Александър Василев, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Георги Ангелов, Еривалдо, Иван Минчев.