Берое победи Ботев Гълъбово с 5:2 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. През второто полувреме в игра за тима от Стара Загора се появи Пиер Фонкеу, който е на проби. Камерунецът има и белгийски паспорт, което означава, че значително улеснява привличането му.

Берое притисна съперника още в началните минути и поведе чрез сенегалеца Алиун Фал в 15-ата минута. Отново той се разписа в 32-ата минута след нова асистенция от Фуртадо. Мартин Камбуров направи резултата класически в 45-ата минута.

Гостите върнаха едно попадение в 55-ата минута чрез Яшар, който използва разбъркване в наказателното поле. В 77-ата минута Фонкеу даде заявка за договор с нов гол за Берое, а три минути по-късно Винков отбеляза за втородивизионния тим. Крайното 5:2 бе оформено от юношата Никола Маринов в 84-ата минута.

В 52-ата минута Цветелин Радев от Ботев получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. На негово място влезе Станислав Катранков и гостите продължиха с 11 души.