Берое победи с 6:0 Черноморец Бургас в контролна среща, която се игра в Стара Загора. Кукула и Еривалдо дебютираха за „зелено-белите“ в неофициален двубой, а нападателят отбеляза и първото си попадение за тима. По два гола отбелязаха Октавио и Алиун Фал, а още един добави Макоута.

Берое организира добра атака в 16-ата минута. Иван Минчев подаде към Крум Стоянов, който центрира в наказателното поле на Черноморец, където Кукула стреля с глава, но Мартин Шейтанов спаси. Кукула излезе сам срещу Шейтанов в 25-та минута, но не успя да вкара.

Еривалдо проби през трима футболисти на Черноморец в 26-ата минута, след което нахлу в наказателното поле на Черноморец и излезе сам срещу Шейтанов, но стреля встрани от десния стълб. Черноморец организира добра контраатака в 44-ата минута. Мариян Тонев подаде към Милен Танев, който излезе на добра позиция срещу Християн Василев, но опита триков удар, който не се получи и вратарят на Берое спаси.

Берое поведе в резултата във втората минута на добавеното време на първата част, когато Джунейт Али центрира в наказателното поле на Черноморец, където Октавио стреля от въздуха и прати топката в левия ъгъл на вратата на Мартин Шейтанов. Крум Стоянов излезе на добра позиция и стреля от малък ъгъл в 46-ата минута, но Шейтанов успя да спаси.

Берое удвои своята преднина в 48-ата минута. Кукула центрира в наказателното поле на Черноморец, където Октавио отново бе изпуснат и отблизо вкара топката за втори път във вратата на гостите. Берое получи правото да изпълни дузпа в 60-ата минута. Иван Минчев подаде към Крум Стоянов, който пусна топката покрай Мартин Шейтанов, но бе фаулиран от вратаря на Черноморец. Наказателният удар бе реализиран от Кукула в 62-ата минута. Новото попълнение на Берое скъса мрежата на вратата с удара си от бялата точка, като прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Шейтанов, който се хвърли в другия ъгъл.

Берое вкара четвърти гол в 78-ата минута, когато Макоута намери Алуин Фал в наказателното поле на Черноморец, а той вкара топката във вратата на Шейтанов. Старозагорци реализираха пети гол в 82-ата минута, когато Стив Фуртадо центрира на първа греда в наказателното поле на Черноморец, където Алиун Фал засече топката и я вкара във вратата на Шейтанов.

Домакинът отбеляза шести гол в 86-ата минута, когато след добра комбинация Фуртадо взаимодейства с Макоута, който прати топката за шести път във вратата на Черноморец. Берое бе близо до това да вкара и седми гол в 87-ата минута. Макоута комбинира с Димо Бакалов, който стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Черноморец.

Берое: Християн Василев, Джунейт Али (70′ Стив Фуртадо), Илиас Хасани (70′ Георги Ангелов), Георги Динков (70′ Теди Мезаг), Крум Стоянов (70′ Александър Василев), Иван Минчев (70′ Макоута), Божидар Пенчев, Октавио (83′ Георги Маджаров), Димо Бакалов, Еривалдо (70′ Ибрахима Конте), Кукула (70′ Алиун Фал)

Черноморец: Мартин Шейтанов, Слави Шопов, Стоян Сергиев, Стоян Колев, Нуритин Пюскюлю, Валентин Иванов, Жулиен Парушев, Милен Танев, Даниел Ненчев, Мариян Тоне