Берое победи втородивизионния Ботев Гълъбово с 2:1 в закрита учебна игра на Спортна база "Берое", съобщиха от старозагорския тим.

Втородивизионният Ботев откри резултата в 11-ата минута, когато Иван Винков проби по десния фланг и центрира в пеналта. Там топката премина през куп от играчи и попадна в Аспарух Смилков, който прати кълбото в мрежата с удар от близка дистанция за 0:1.

В следващите минути Берое атакуваше съперника, но не успя да изравни и резултатът се запази до почивката.

Три минути след подновяване на играта Ибрахима Конте намери Мартин Камбуров в наказателното поле и нападателят не сбърка за 1:1.

В 58-ата минута Вандерсон овладя на ъгъла на наказателното поле и изпрати топката в противоположния горен ъгъл на вратата, отбелязвайки с красив удар за 2:1 за Берое.

Шест минути след това Педро Еуженио свали дълго подаване за Иван Минчев, а халфът стреля атрактивно от въздуха, но топката срещна напречната греда.
До края двата тима си размениха по две отлични ситуации за гол, но ново попадение така и не падна.

Берое (1-о полувреме): Пламен Колев, Юлиан Ненов, Виктор Генев, Георги Ангелов, Ахмед Туба, Яя Меледже, Ибрахима Конте, Александър Цветков, Вандерсон, Рубен Бриджидо, Зоран Йосипович;

Берое (2-о полувреме): Иван Гошев, Милен Желев, Иван Бандаловски, Георги Ангелов, Юлиан Ненов, Яя Меледже (70-Карлос Охене), Ибрахима Конте (65-Петко Цанков), Иван Минчев, Вандерсон, Педро Еуженио, Мартин Камбуров;