В двубой от 2-ия кръг на Югозападната Трета лига отборът на Ботев Ихтиман отстъпи с 1:2 при домакинството си на Перун Кресна. Срещата се игра на стадиона в Долна баня поради реконструкция на съоръжението в Ихтиман.

Срещата започна двуостро, но в 10-ата минута главният съдия Вилиян Видинов изгони доста пресилено Владимир Ценев от Ботев, което наруши ритъма на игра на тима при 35-градусовата жега на стадиона.

Въпреки намаления състав при една отлично организирана атака Кристиян Димитров прониза вратата на Перун и изведе Ботев напред в резултата в 30-ата минута на срещата.

До почивката Ботев запази аванса си, но през втората част кресненци стигнаха до пълния обрат с попадения в 60-ата и 65-ата минута.

До края на срещата домакините опитаха да стигнат до точката, но след няколко опасни атаки вратарят на Перун Атанас Тъпигьозов беше на мястото си и съхрани успеха на тима си.

На кокетното съоръжение в курортния град и двата тима бяха подкрепяни от верни фенове.

В следващия кръг Ботев гостува в Етрополе на Чавдар, а Перун е домакин на Сливнишки герой Сливница.

1. Вихрен Сандански - 6 т.
2. Миньор Перник - 6 т.