Берое отстрани миналогодишния носител на Купата на България Черно море след драма с дузпи. Беройци победиха с 5:3, след като в редовното време и продълженията резултатът бе 0:0.

Берое започна мача по-активно, като в две ситуации преценката на страничния съдия Атанас Бозев не бе точна при маркирането на засади на беройци.

Веднага след това обаче остриетот на Черно море в тази среща Матиас Курьор имаше две възможности да порази вратата на домакините. В първия случай обаче не успа, да си укроти топката на гърди, а във втория ударът му с глава отблизо не бе добре насочен.

Заучено положение след фаул пред вратата на „моряците“ можеше да донесе гол в полза на Берое в 41-ата минута, но ударът на Спас Делев бе отразен от Георги Китанов.

Малко след това Китанов се намеси уверено.

Така с по една-две по-сериозни ситуации, по-скоро в категорията „полуположения“, двата отбора логично се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с накъсана игра от нарушения. Двата отбора видимо действаха предпазливо, а по същата причина двамата треньори решиха да запазят по-дълго козовете си сред смените.

Пред Исмаил Иса се откри първата по-реална възможност през второто полувреме, но ударът му не бе точен.

Двата съперника обаче с поведението си неумолимо отиваха към продълженията в четвъртфинала.

Абсолютно нищо не се промени в първото продължение. Съперниците бяха изключително предпазливи и положенията почти липсваха.

Две минути преди края на продълженията Спас Делев получи втори жълт картон и бе изгонен от съдията Георги Кабаков.

При дузпите пропусна единствено Марчин Бургхард от Черно море и това се оказа решително. Берое победи с 5:3.

Първите две четвъртфинални срещи също така не бяха решени в редовното време.

Литекс вкара три безответни гола на Левски в продълженията и спечели с 3:0.

Монтана пък се наложи след изпълнение на дузпи над Локо ГО след 1:1 в редовното време и продълженията.

Последният четвъртфинал е в четвъртък от 17 ч. и противопоставя ЦСКА на Созопол. Срещата можете да следите минута по минута в Gong.bg, на живо с картина по Diema Sport 2 и на платформата Goпg Play, както и на честотите на Дарик радио.

БЕРОЕ – ЧЕРНО МОРЕ 5:3 /след продължения и дузпи/